مذاکره استقلال با چند بازیکن خارجی

به گزارش نماشو، مدیرعامل باشگاه استقلال تهران از مذاکره با چند بازیکن خارجی اطلاع داد.

مذاکره استقلال با چند بازیکن خارجی

به گزارش ، به نقل از سایت باشگاه استقلال تهران، امیرحسین فتحی (مدیرعامل باشگاه استقلال) درباره حضورش در کشور ترکیه، گفت: چند بازیکن برای حضور در باشگاه استقلال با هماهنگی کادرفنی در نظر گرفته ایم و برای مذاکره با آن ها به استانبول آمده ام. امیدوارم با توجه به رایزنی های انجام شده، به نتیجه برسیم و گزینه مطلوب باشگاه را جذب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا یکی از گزینه های استقلال گری هوپر است، گفت: چند بازیکن مد نظر ماست که یکی از آن ها هوپر است. امیدوارم این مذاکرات انجام گردد و به نتیجه برسیم تا بهترین گزینه را جذب کنیم. اما اجازه دهید اسامی دیگر گزینه های مد نظر را بیان نکنم و بعد از نتیجه نهایی، اسم بازیکن را اعلام کنیم.

مدیرعامل استقلال درباره رای سوپر جام هم اعلام کرد: من هم امروز از رای دادگاه cas آگاه شدم. صدور رای اولیه کمیته انضباطی در دوره مدیرعاملی من نبود. به محض اینکه در استقلال مسئولیت گرفتم، اعتراض خود را به کمیته استیناف ارائه دادم و دفاعیات مستدل و مفصلی را آنجا ارائه کردیم. متاسفانه علی رغم نظر ما، آنچه ما فکر می کردیم به عدالت و انصاف نزدیک باشد، کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرد. بعد از این اتفاق، ما در دادگاه حکمیت ورزش طرح دعوی کردیم.

او اضافه کرد: همان موقع همین دوستان که در فضای مجازی اعتراض می نمایند، می گفتند که فتحی به cas شکایت نمی نماید، چون اگر این کار را بکند، برکنار می گردد. یا فتحی فلان می گردد. همه دیدند که فتحی روی شکایت مصر و پیگیر این ماجرا بود. فتحی وکیل گرفت و به cas رفت و تا آخرین لحظه دفاعیات خود را انجام داد. ولی من قبلا هم گفته بود که قاضی cas نیستم و من این پرونده را آنالیز نمی کنم.

فتحی ادامه داد: وقتی محکمه رای صادر می نماید، تنها راهش اعتراض به حکم است و ما این کار را کردیم و پیگیری را هم انجام دادیم. در دفعات مختلف هم پیگیری های قانونی و لابی های عرف و مربوطه را انجام دادیم و فکر می شد رای به نفع ما صادر گردد، ولی اطاله دادرسی و زمان بر شدن این پرونده، باعث شد تا cas رای را به سود ما صادر نکند.

او در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد صحبت های معاون پیشین استقلال و خودش در این باره باعث امیدواری طرفداران شده بود، گفت: روند و پروسه پرونده ها در cas، یک روند طولانی است. همان روز که من به مقر cas در سوییس رفتم، دوستان گفتند که این پرونده زمان بر خواهد بود، چون پرونده های زیادی در آنجا هست و فرآیند آنالیز طولانی است. اینکه پرا بیش از عرف این آنالیز طول کشید، در صلاحیت من نیست و دوستان در cas باید شرح دهند. بنده هیچ قولی به طرفداران برای اینکه رای به نفع ما صادر گردد، ندادم، چون غیر منطقی است بابت چیزی که دست من نیست، روی آن قول بدهم. بنده بار ها گفتم که مامور به تکلیفم نه نتیجه. من تکلیفم را پیگیری کردم و همه توان و تلاشم را برای احقاق حق باشگاه استقلال انجام دادم و خواهم داد. یک مرحله دیگر هم هست که می توان پرونده را به دادگاه عالی سوییس ارائه دهیم و به مرحله بالاتر اعتراض کنیم.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال انجام چنین کاری است، گفت: بعید می دانم، چون 95-96 درصد از آرای cas در دادگاه عالی سوییس تایید می شوند و لذا شاید منطقی نباشد ما در آنجا هزینه کنیم، ولی اگر روزنه امیدی برای احقاق حق استقلال باشد، اقدام می کنیم، چون معتقدم رای سه بر صفر، رای عادلانه نیست. یعنی سازمان لیگ نمی توانسته استقلال را سه بر صفر بازنده کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در باشگاه استقلال کسی برگه انصراف از سوپر جام را امضا نموده است، اعلام کرد: خیر، هیچ برگه ای امضا نشده است. زمانی که من مدیرعامل استقلال نبودم، جناب ملکی عضو محترم و پیشین هیئت مدیره استقلال، در جلسه شورای تامین نه چیزی نوشتند و نه چیزی را امضا کردند. او در آن جلسه گفت که تیم استقلال در ایران حضور ندارد. در جلسه آنالیز این موضوع هم با ایشان تماس تلفنی برقرار کردند و صحبت های ایشان را مکتوب کردند، ولی او چیزی را امضا نکردند. ما بار ها گفتیم که با احترام به شورای تامین، این شورا صلاحیت آنالیز این موضوع را حتی با فرض اینکه ملکی چیزی امضا نموده باشند که ننموده اند را ندارد. شورای تامین اسمش این است؛ شورای امنیت برگزاری مسابقه. نه مرجعی برای رسیدگی به پروسه برگزاری بازی استقلال و پرسپولیس.

فتحی در خاتمه در پاسخ به سوالی درباره ناهماهنگی های رخ داده در باشگاه استقلال در زمان بازی سوپر جام هم گفت: من آن موقع عضو هیئت مدیره بودم و مسئولیت اجرایی نداشتم. به هرحال ناهماهنگی سازمان لیگ، فدراسیون و باشگاه استقلال در این ماجرا رخ داد. این را هم بگویم که اگر استقلال آماده نبود، پرسپولیس هم آماده نبود. مصاحبه گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس موجود است که گفتند پرسپولیس آماده این بازی نیست، ولی پرسپولیس و گرشاسبی از این هدیه و موهبتی که سازمان لیگ به آن ها کرد، نهایت استفاده را کردند و این جام را سازمان لیگ تقدیم به پرسپولیس کرد. دقیقا این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1312

به "مذاکره استقلال با چند بازیکن خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره استقلال با چند بازیکن خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید