مدیر حامی هنر و شادابی چرا کناره گیری می نماید؟

به گزارش نماشو، یادداشت روزامیر برجیان - تهیه کننده فرهنگی و فعال رسانه ای

مدیر حامی هنر و شادابی چرا کناره گیری می نماید؟

این روزهای شهر از خبری تلخ پر شده است: مدیر کل ارشاد استان همدان استعفا کرد.

خبری که بیش از ناراحتی شوک آور بود؛ مدیری که برنامه های کلانی برای استان همدان داشت. مدیری که برنامه های منظمی برای جشنواره های متعدد در همدان طرح ریزی نموده و قول داده بود همدان را شهر لبخندها کند، استعفا کرد!!!

پس از سال ها، شخصی بر جایگاه مدیر کلی ارشاد همدان تکیه زد که از رنگ ها می گفت، از چشمک ستاره، لبخند خورشید و نگاه خدا؛ اما گویی این شهر به شادی، به لبخند و به هیاهو، عادت ندارد، این شهر طبق عادت باید غم زده باشد.

دکتر علیرضا درویشی نژاد در خط مقدم جنگ از اعضای بدنش گذشت تا از جان، مال، ناموس و خاک این مرز و بوم حفاظت کند، اما امروز باید از خودگذشتگی خود را با ماندن و به ثمر رساندن چشم اندازی که توأم با کاشتن بذر شادی در همدان همراه بود، به همگان نشان دهد.

امروز او دوباره در خط مقدم قرار گرفته و مورد هجمه های فراوان است؛ پیش از آن باید بگوییم این هجمه ها به یک نوع نگرش است نه فرد، پس اکنون ما باید شعار درویش نژادها تنها نیستند سر دهیم تا این گونه، از اقدامات قانونی مدیرکل ارشاد حمایت کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان این روزها تنهاست، تنها بود که استعفا کرد، تنها بود که در مقابل هجمه ها نتوانست دوام بیاورد، او تمام گلوله هایش را که از گل و رنگ و لبخند بود به سمت دیگران پرتاب کرد و حاصل برای او آتش بود. او تنها ماند در شهری که می خواست، شهر رنگ ها باشد.

او به مانند رنگ هایی که بر تن می کرد، رنگ می داد به روزهای خاکستری شهر همدان، نقش رنگ می زد به دل هنرمندانی که روحشان به تاریکی رفته بود، جان می داد به موسیقی در این شهر، روح می داد به مجسمه ها و نقاشی های هنرمندان این شهر و هر جا بود، لبخند هدیه می کرد به چهره های در هم فرو رفته.

درویشی نژاد عملکردی مثبت و در چارچوب قانون را ارائه داد از شادپیمایی عظیم در بیست و پنجمین جشنواره کودک و نوجوان گرفته تا اجرای کنسرت ها در همدان و حضوری پر رنگ در جشن های کتاب و همراهی با هنرمندان شهر.

اما داستان از آنجا آغاز شد که منتقدان پا را فراتر از قانون گذاشته و ساز مخالف کوک کردند و فشارها تا جایی پیش رفت که استاندار در نشست خبری خود به دفاع از مدیر کل ارشاد برخواست و گفت در چارچوب قانون مندو قدم پیش تر از مدیر کل ارشاد در حمایت از او ایستاده ام. البته باید اشاره نمود که حتی دو قدم جلوتر هم، خود قدم هایی بسیار عقب تر از خواست هنرمندان و هنردوستان این دیار است و گویا خواست بعضی در همدان بر خواست عموم مردم ارجح است.

جان کلام نخست اینکه آقای درویشی نژاد شما مسئولید و با توجه به این موج نگرانی از رفتنت، دیگر مدیران هم مسئول تر.

شما با چشم اندازی که تعریف کردید، در مقابل مردم و حفظ نشاط در شهر مسئول هستید و نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنید.

نکته دوم اینکه مقامات استانی که پیش از این، ناقوس حمایت از درویشی نژاد را به صدا در آورده بودند، اکنون باید در عمل خود را نشان دهند و اجازه رفتن را از او سلب نمایند.

هر چند ما عادت به گرما نداریم، ما عادت به رنگ نداریم، ما عادت به شادی نداریم. ما عادت کردیم به شهری قبل از حضور درویشی نژاد در همدان، اگر نه امروز که ندای رفتنش در گوش ها پیچیده، به پاس زحمات بی دریغش در شکستن یخ مردم همدان، تمام قد از او حمایت می کردیم، تا شعار درویشی نژادها تنها نیستند به شعوری بدل گردد که بدانند همدانی ها ترک عادت می نمایند و به عنوان یک مطالبه عمومی می خواهند تا این مدیرکل بماند و با قدرت سکان دار کشتی تغییرات در همدان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 812

به "مدیر حامی هنر و شادابی چرا کناره گیری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر حامی هنر و شادابی چرا کناره گیری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید