مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمدخبر داد معرفی 2 هزار واحد خسارت دیده بر اثر زلزله به بانک ها

به گزارش نماشو، تاکنون 2 هزار متقاضی واحد احداثی از مجموع واحد های خسارت دیده در کهگیلویه و بویراحمد به بانک های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمدخبر داد معرفی 2 هزار واحد خسارت دیده بر اثر زلزله به بانک ها

به گزارش از ، جنتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه آنالیز روند جذب و پرداخت تسهیلات بازسازی استان با بیان اینکه متقاضیان معرفی شده در شهر ها و روستا ها بوده است گفت:در اثر زلزله های اسفندماه 96 در شهرستان کهگیلویه و اردیبشهت ماه در شهرستان های بویراحمد و دنا 3 هزار و 348 واحد احتیاج به بازسازی و 4 هزار و 511 واحد هم باید تعمیر شوند.

وی افزود:در حوزه تعمیر مسکن هم 900 متقاضی در استان به بانک های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد تسهیلات اختصاص یافته برای بازسازی و تعمیر واحد های مسکونی خسارت دیده در استان را حدود 200 میلیارد تومان اظهار داشت و ادامه داد:از این مبلغ 35 میلیارد تومان آن به صورت بلاعوض و تحویل سیمان رایگان و بقیه تسهیلات بازسازی و تعمیر است.

جنتی میزان تسهیلات بازسازی در شهر را 40 میلیون تومان با بازپرداخت 15 ساله برشمرد و گفت:در روستا هم 30 میلیون تومان تسهیلات بازسازی دوره مدت بازپرداخت مشابه به متقاضیان پرداخت می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با انتقاد از روند پرداخت تسهیلات بازسازی به متقاضیان گفت: بانک های عامل باید از سخت گیری های بی مورد خودداری و در پرداخت این تسهیلات بیش از پیش کوشش نمایند.

فیلی استفاده از این تسهیلات را فرصتی مناسب برای مقاوم سازی منازل ساختمانی در شهر ها و روستاه های استان برشمرد و افزود:شرط استفاده از اصل تسهیلات بلاعوض انعقاد قرارداد با متقاضیان در بانک ها و پرداخت اصل تسهیلات بازسازی بوده که مدیران بانک های عامل باید به این مهم توجه نموده و در بحث ضمانت نامه باید بیشتر همکاری نمایند.

وی افزود:چنانچه در پرداخت اصل تسهیلات بازسازی از سوی بانک ها و متقاضیان کوتاهی گردد موجب بازگشت تسهیلات بلاعوض می گردد که این موضوع برای استان به ویژه برای خسارت دیدگان خوشایند نیست.

در این نشست مدیران بانک های عامل ضمن ارائه برخی موانع قانونی سر راه پرداخت این تسهیلات قول مساعد دادند با مرتفع کردن موانع و مسائل پیش رو در پرداخت تسهیلات بازسازی و تعمیری اهتمام بیشتری داشته باشند.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 719

به "مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمدخبر داد معرفی 2 هزار واحد خسارت دیده بر اثر زلزله به بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمدخبر داد معرفی 2 هزار واحد خسارت دیده بر اثر زلزله به بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید