محمد بنا: هیجان پیکارهای روز دوم از روز اول بیشتر بود

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، محمد بنا صبح امروز در حاشیه آخرین روز از رقابتهای انتخابی تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: بسیاری از نفرات خوب ما در مرحله نخست انتخابی تیم ملی حضور ندارند و این مسابقات هر چند زیاد سطح بالا نبود اما از شور و هیجان خوبی برخوردار بود. به غیر از نفرات اصلی، سایر داشته های ما همین کشتی گیران هستند که در مرحله نخست حضور یافتند. این مسابقات را باید برگزار می کردیم تا با نفراتی که بیرون مانده اند، تیمی را برای حضور در جام دنیا پهلوان تختی تشکیل می دادیم. هیجان روز دوم مسابقات انتخابی از روز نخست بیشتر بود و امیدوارم که امروز هم مسابقات به خوبی به اتمام برسد تا از بین نفرات، تعدادی را برای جام دنیا پهلوان تختی انتخاب کنیم.

محمد بنا: هیجان پیکارهای روز دوم از روز اول بیشتر بود

وی با بیان اینکه تعداد نفرات تیم ایران درهر وزن در جام تختی تعیین نیست، یادآور شد: برای مثال در وزن 97 کیلوگرم در حال حاضر علی اکبر حیدری و مهدی علیاری در مرحله نخست انتخابی حضور نداشتند و ضمن آنکه علیاری به دلیل داشتن مدال برنز در پیکارهای دنیای سال 2018 در مجارستان از حضور در جام تختی معاف است. بنابراین در این وزن احتیاج است که حتی نفر چهارم انتخابی را برای جام تختی انتخاب کنیم.

بنا خاطر نشان کرد: می توانیم حداکثر استفاده را از برگزاری جامتختی ببریم. حال ممکن است در برخی وزن ها تعدادی کمتر و در برخی وزن ها نفرات بیشتری را انتخاب کنیم و در نهایت براساس نظر کادر فنی، نفرات نهایی شرکت نماینده در جام تختی انتخاب خواهند شد.

وی در خصوص قرار نگرفتن رقابت های کشتی فرنگی جام تختی در سیستم رنکینگ اتحادیه دنیای، توضیح داد: این خواسته ما از سرپرست فدراسیون کشتی بود تا بتوانیم از تعداد نفرات بیشتری در این تورنمنت استفاده کنیم، چرا که هم اکنون با مسائل زیادی برای اعزام به تورنمنت های بین المللی روبرو هستیم و اکنون می توانیم در هر وزن 5 تا 6 نماینده در جام تختی داشته باشیم. در رابطه با کسب رنکینگ با حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و رقابت های قهرمانی دنیا، امتیاز لازم را کسب کنیم و ضمن آنکه در حال حاضر حضور موفق در پیکارهای دنیای سال 2019 قزاقستان و کسب سهمیه کامل المپیک است که در این صورت مسئله ای نخواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد: در مسابقات رنکینگ دار سال 2019 نام تورنمنت های معتبری همچون حیدرعلی اف جمهوری آذربایجان، ایوان پادوبنی روسیه و وهبی امره ترکیه نیز وجود ندارد و ضمن آنکه به راحتی می توانیم با نفرات تعیین در تورنمنت های دارای رنکینگ (جایزه بزرگ مجارستان، اوپن کرواسی، ساساری ایتالیا و اولگ کاراوایف بلاروس) امتیاز لازم را کسب کنیم.

بنا در خصوص تیم های خارجی حاضر در جام دنیا پهلوان تختی گفت: اطلاع دقیقی از تیم های خارجی حاضر در این مسابقات ندارم، اما امیدوارم که تیم های خوبی همچون روسیه، جمهوری آذربایجان و ترکیه به ایران بیایند تا بتوانیم رقابت خوبی داشته باشیم. اما مهمتر از آن رقابت فرنگی کاران کشورمان است که در این مسابقات شرکت می نمایند و چنانچه تیم های خوب خارجی نیز حضور داشته باشند، بهتر است.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد :امیدواریم بتوانیم بازی های المپیک 2020 توکیو را با آبرو تمام کنیم، می توانیم برای چهار سال آینده از نیروی جوان در بدنه کادر فنی استفاده کنیم و میدان را برای جوانان خالی کنیم چرا که بعید است من دیگر توان و نیروی لازم را برای 4 سال دیگر داشته باشم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 688

به "محمد بنا: هیجان پیکارهای روز دوم از روز اول بیشتر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: هیجان پیکارهای روز دوم از روز اول بیشتر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید