مادورو خطاب به ترامپ: دست از سر ونزوئلا بردار!

به گزارش نماشو، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا در تازه ترین هشدار به آمریکا خطاب به دونالد ترامپ گفت: در امور داخلی ما دخالت نکن و دست از سر ونزوئلا بردار!

مادورو خطاب به ترامپ: دست از سر ونزوئلا بردار!

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در جریان استقبال از دیپلمات های ونزوئلایی که از آمریکا بازگشته بودند، طی سخنانی به انگلیسی خطاب به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود گفت، دونالد ترامپ … کودتا در ونزوئلا؟ نه! این راهش نیست! در امور ونزوئلا دخالت نکن، دست از سر ونزوئلا بردار! فوراً!

مادورو همچنین از مخالفان کشورش خواست شجاعت به خرج داده و با درایت عمل نمایند و وارد مذاکره شوند.

وی در جمع دیپلمات ها تاکید نمود: بار دیگر می گویم، آماده ام به خاطر ونزوئلا مذاکراتی را با کل مخالفان ونزوئلایی آغاز کنم، هر طور و هر زمان که بخواهند و هر شکلی که آنها مد نظر دارند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مادورو گزارش داد: ملتم را به وحدت، صلح و احترام به قانون اساسی فرامی خوانم، مضاف بر اینکه از مخالفان ونزوئلا می خواهم شجاعت و درایت نشان دهند و زمانی را برای آغاز مذاکرات ملی اعلام نمایند.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین تحریم های جدید آمریکا علیه شرکت دولتی نفت این کشور را غیرقانونی توصیف کرد و اضافه کرد: ونزوئلا ظرف ساعات آینده تمام تدابیر لازم برای حفاظت از دارایی های خود در آمریکا را در پی تحریم های اعمال شده بر شرکت ملی نفت لحاظ خواهد نمود.

وی ادامه داد: آنها (آمریکایی ها) می خواهند شرکت سیتگوی ما را که اکثر آن متعلق به ونزوئلا در آمریکاست، بدزدند.

مادورو افشا کرد، دستوراتی را به رئیس شرکت دولتی نفت کشورش داده تا تدابیر لازم برای حفظ قانونی و سیاسی دارایی های این کشور در محاکم آمریکایی و بین المللی را اتخاذ کند.

رئیس جمهوری ونزوئلا توضیح داد: تمام تدابیر قانونی، سیاسی، کاربردی، فنی و تجاری را برای حفاظت از منافع ونزوئلا در آمریکا و در کشورمان اتخاذ خواهیم کرد. ما به این تحریم ها به زودی پاسخ می دهیم.

او باز به انگلیسی گفت: دونالد ترامپ، نه، هرگز پیروز نخواهد شد!

پیشتر جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی از اعمال تحریم علیه شرکت نفت ونزوئلا (پترولئوس دی ونزوئلا) خبر داده بودند.

منوچین در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: آمریکا افرادی را که باعث سقوط فاجعه بار ونزوئلا شده اند، مسؤول می داند و از ظرفیت های مالی و دیپلماتیک خود برای حمایت از خوآن گوآیدو، رئیس جمهور موقت، مجمع ملی و کوشش های مردم ونزوئلا برای احیای دموکراسی استفاده خواهد نمود.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 783

به "مادورو خطاب به ترامپ: دست از سر ونزوئلا بردار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو خطاب به ترامپ: دست از سر ونزوئلا بردار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید