مؤسسه مودی: ساختار اقتصاد جهانی در سال آینده هم شکننده خواهد بود

به گزارش نماشو، مؤسسه مودی گزارش داد که اقتصاد جهانی طی امسال پایین ترین نرخ رشد از سال 2009 تاکنون را تجربه نموده است و سال آینده نیز ساختار آن شکننده خواهد بود.

مؤسسه مودی: ساختار اقتصاد جهانی در سال آینده هم شکننده خواهد بود

به گزارش گروه مالی نماشو به نقل از راشاتودی، مؤسسه رتبه بندی مودی گزارش داد که اقتصاد دنیای طی امسال شاهد پایین ترین میزان رشد از سال 2009 و رکود بزرگ دنیای بوده است.

این مؤسسه می گوید انتظار می رود با توجه به افزایش ریسک اعتباری کشور ها و شرکت ها سال آینده نیز اقتصاد دنیای شکننده باشد.

اگرچه این مؤسسه برای سال 2020 رکود در اقتصاد دنیای پیش بینی نکرده است، اما هشدار داده که با توجه به تأثیرات دنیای عدم شفافیت و اطمینان در سیاست های تجاری کشور ها ریسک این مسئله رو به افزایش است.

در گزارش مؤسسه مودی آمده است: ریسک رکود در اروپا و آمریکا بالا خواهد بود و تغییر در تعادل مصرف داخلی در چین همچنان چالش هایی را برای تداوم رشد بالای مالی این کشور ایجاد خواهد نمود.

این مؤسسه رتبه بندی تأکید کرد که اصلی ترین چالش های رشد اقتصاد دنیای برای سال آینده، تداوم اختلافات تجاری بین چین و آمریکا، مخاطرات ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و همچنین تشدید تنش های تجاری در دیگر نقاط دنیا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1438

به "مؤسسه مودی: ساختار اقتصاد جهانی در سال آینده هم شکننده خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مؤسسه مودی: ساختار اقتصاد جهانی در سال آینده هم شکننده خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید