لردگان پایلوت اجرای طرح الگوی توسعه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش نماشو، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان لردگان به عنوان یکی از 31 شهرستان منتخب کشور برای اجرای طرح الگوی توسعه مالی انتخاب شد.

لردگان پایلوت اجرای طرح الگوی توسعه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگاران، اقبال عباسی اظهار کرد: پیرو برنامه ریزی هایی که در وزارت کشور در راستا سیاست گذاری دولت انجام گرفته است، مقرر شد تا در هر استانی یک شهرستان به عنوان الگوی توسعه انتخاب گردد و این طرح که بر اساس مطالعات علمی انجام می گردد الگویی برای سایر شهرستان های استان باشد.

وی ادامه داد: از اوایل دوران خدمت بنده در استان این موضوع مطرح شد و وزارت کشور هم اتفاق نظر داشت که لردگان به واسطه بستر مناسب و ظرفیت های بیشماری که دارد منطقه مناسبی برای اجرای این طرح است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ملاک انتخاب شهرستان لردگان برای اجرای طرح الگوی توسعه را ظرفیت های بی نظیر این شهرستان دانست و گفت: این انتخاب نه به سبب محرومیت این منطقه بلکه به لحاظ ظرفیت های نهفته این شهرستان نظیر منابع طبیعی، آب، جنگل، صنایع دستی، محصولات ارگانیک فراوری شده از سوی مردم بوده است.

عباسی توضیح داد: موقعیت استراتژیک شهرستان لردگان که در راستا ترانزیتی بنادر جنوبی به فلات مرکزی واقع شده و روحیه مهمان نوازی و تعاملی مردم شهرستان لردگان از دیگر عوامل مؤثر بر انتخاب این شهرستان به عنوان الگوی توسعه ای بوده است.

وی گفت: توسعه نیافتگی مالی شهرستان نیز مزید بر علت شد تا لردگان به عنوان شهرستان پایلوت اجرای این طرح انتخاب گردد.

استاندار چهارمحال و بختیاری، برخورداری از اعتبارات و امکانات دولتی و تسهیلات بنیاد مستضعفان را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و گفت: 31 شهرستان منتخب اجرای این طرح در کنار برخورداری از اعتبارات عادی دولت از اعتبارات، اختیارات و امکانات مضاعف دولتی و تسهیلات بنیاد مستضعفان نیز برخوردار می شوند.

عباسی در خاتمه اظهار کرد: به عنوان خدمتگزار نه تنها از وزیر کشور، ارکان دولت، مردم و نهادهایی که در اجرای این طرح مشارکت دارند قدردانی می کنم بلکه به طور ویژه از مردم و مسئولان شهرستان لردگان تقاضا می گردد در یک فضای صمیمی با نهایت همدلی و هم افزایی در پیشبرد بهتر این برنامه همکاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 884

به "لردگان پایلوت اجرای طرح الگوی توسعه در چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لردگان پایلوت اجرای طرح الگوی توسعه در چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید