قول وزیر خارجه بلژیک درباره برجام ، نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم!

به گزارش نماشو، ایسنا نوشت: خبرگزاری اسپوتینک به نقل از وزیر امور خارجه بلژیک نوشت که اتحادیه اروپا گفت وگو دیپلماتیک با ایران را به عنوان گامی اساسی برای حفظ آزادی کشتیرانی در تنگه هرمز در اولویت قرار داده است.

قول وزیر خارجه بلژیک درباره برجام ، نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم!

به نقل از اسپوتنیک، دیدیر ریندرز، وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر بلژیک روز جمعه در هلسینکی گفت: ما نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم اما از طرفی نیز در تلاشیم تا مفاد برجام را اجرا کنیم تا از هرگونه تنش در منطقه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: ما به پیدا کردن راه هایی برای تضمین آزادی کشتیرانی در منطقه و در عین حال به همکاری با ایران اجرای صحیح توافق هسته ای ادامه خواهیم داد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز جمعه در نشستی غیررسمی در هلسینکی به ریاست فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بر سر مسائل متعددی از جمله، ایران، توافق هسته ای و خاورمیانه به بحث و گف وگو پرداخته اند.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا روز جمعه در طی نشست غیررسمی وزرای امور خارجه این اتحادیه در هلسینکی با اشاره به تلاش کشورهای اروپایی برای حفظ برجام به خبرنگاران گفت: نقش من حفظ اجرای کامل توافق های موجود است. اگر بتوانیم در ورای آن به چیز دیگری دست یابیم، از این مسئله استقبال می شود.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه پس از گفت وگویی کوتاه با همتایان انگلیسی و فرانسوی خود گفت که می خواهد از ثمربخش بودن تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای کاهش تنش با ایران اطمینان حاصل کند.

وی همچنین اظهار کرد که گفت وگو میان تهران و واشنگتن در اولویت اصلی اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه گفت: پس از نشست گروه 7 در بیاریتز، به این باور رسیده ایم که فضای خاصی به وجود آمده و دو طرف آماده مذاکره هستند. ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1170

به "قول وزیر خارجه بلژیک درباره برجام ، نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول وزیر خارجه بلژیک درباره برجام ، نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید