قهرمان پور: ترامپ خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 است

به گزارش نماشو، یک کارشناس مسائل بین الملل، معتقد است که جنجالی ترین و خبرسازترین شخصیت بین المللی در سال 2018 دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بوده است.

قهرمان پور: ترامپ خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 است

خبرگزاری دانشجویان ایران در آستانه فرا رسیدن سال نو میلادی(2019) در گفت وگو با کارشناسان و صاحب نظران عرصه بین الملل و سیاست خارجی کشور از آن ها پرسیده که به نظرشان خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 فارغ از عملکرد مثبت یا منفی آن ها چه کسی بوده است؟

در همین راستا ، رحمان قهرمان پور در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال اعلام نمود که به نظر وی جنجالی ترین و خبرسازترین فرد در سال 2018 دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بوده است.

وی در تبیین علت این انتخاب خود گفت: در سال 2018 به مانند سال قبل همچنان شاهد توییت های جنجالی رییس جمهور آمریکا در مورد مسائل بین الملل بودیم چنانچه که او به وسیله شبکه اجتماعی بسیاری از سیاست های خود در عرصه داخلی آمریکا و همچنین عرصه بین الملل را مطرح می کرد. تصمیماتی که بعضا باعث ایجاد شوک در داخل آمریکا و عرصه بین الملل می شد.

قهرمانپور با بیان این که ترامپ با مجموعه اقداماتی که در عرصه بین المللی انجام داده تصوری که جامعه جهانی از رییس جمهور آمریکا در پی این سال ها را داشت ،تغییر داده و باعث جلب توجه رسانه ها و جامعه بین المللی شده است، ادامه داد: یکی از اقدامات حاشیه ساز ترامپ تصمیم این دولتمرد آمریکایی مبنی بر خروج آمریکا از تعدادی از پیمان های بین المللی بوده است که در این ارتباط می توان به موضوع خروج آمریکا از برجام اشاره نمود.

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین به مخالفت های ترامپ در تامین مالی ناتو از سوی آمریکا اشاره نمود و اضافه نمود: در سال 2018 شاهد درگیری های تجاری بین آمریکا و چین و برخی از کشورهای اروپایی بودیم و این به تصمیم ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر روی برخی از کالاهای صادراتی این کشور را به آمریکا برمی شود.

قهرمان پور همچنین از دیگر اقدامات جنجالی ترامپ در سال 2018 را دیدار او با رهبر کره شمالی و همچنین ملاقاتش با پوتین مطرح کرد و گفت: همچنین در این سال در چارچوب سیاست های خصمانه ترامپ در ارتباط با موضوع مهاجران شاهد این بودیم که او در مقطعی اقدام به جدا کردن فرزندان مهاجران غیرقانونی لاتین تبار از والدین شان کرد که این موضوع با واکنش های متعددی در داخل آمریکا و جامعه بین الملل روبرو شد چنانکه ترامپ مجبور شد در ظاهر از این تصمیم خود تا حدودی عقب نشینی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 674

به "قهرمان پور: ترامپ خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان پور: ترامپ خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید