قدیمی ترین ایرلاین غیرنظامی ایران به مزایده گذاشته شد

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، براساس دو نوبت آگهی مزایده ای که طی روزهای گذشته در یکی از روزنامه ها منتشر شده، یکی از شرکت های زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی صنعت نفت که در حال حاضر مالکیت شرکت هواپیمایی کارون را در اختیار دارد، میخواهد 100 درصد سهام آن را واگذار کند.

قدیمی ترین ایرلاین غیرنظامی ایران به مزایده گذاشته شد

براساس اطلاعات مندرج در آگهی مزایده، مهلت دریافت اسناد مزایده از تاریخ دوشنبه 15 بهمن ماه تا دوشنبه 29بهمن ماه جاری است و پیشنهادات باید تا ساعت 16 روز سه شنبه 30 بهمن ماه ارائه گردد.

پاکات پیشنهاد قرار است چهارشنبه یکم اسفندماه گگردده گردد.

شرکت هواپیمایی کارون به عنوان اولین ایرلاین غیرنظامی صنعت هوایی کشور، ابتدا با هدف پشتیبانی از عملیات اکتشاف، استخراج و توسعة عملیاتی در مناطق نفت خیز جنوب فعالیت خود را در سال 1305 با نام شرکت خدمات هوایی شروع کرد، سپس از واحدی تحت مدیریت مناطق نفت خیز به صورت شرکتی مستقل ارتقاء یافت و به عنوان شرکت حمل و نقل هوایی ایران - نفت، زیر مجموعة شرکت ملی نفت ایران نهاده شد.

در سال 1379 سهام شرکت به صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت واگذار و به شرکت هواپیمایی نفت ایران تغییر نام داد، نهایتاً این شرکت درسال 1395 باهدف توسعة ناوگان و معرفی خود به عموم و ارائه خدمات مطلوب تر به تمامی آحاد جامعه نام خود را به شرکت هواپیمایی کارون تغییر داد.

ناوگان این ایرلاین را 4 فروند فوکر 100 به ظرفیت هر کدام 100 نفر، 4 فروند فوکر 50 هر کدام به ظرفیت 50 نفر و یک فروند بوئینگ 737 به ظرفیت 145 نفر تشکیل می دهند.

آبه گفته نورالله رضایی نیارکی، مدیرعامل کارون ، این ایرلاین خصولتی-دولتی است.

باید امیدوار بود این واگذاری به سرنوشت بعضی واگذاری های حاشیه ساز سالهای گذشته دچار نگردد و خریداری صاحب صلاحیت سکان آن را بدست بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 809

به "قدیمی ترین ایرلاین غیرنظامی ایران به مزایده گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین ایرلاین غیرنظامی ایران به مزایده گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید