فرمانده ناوگروه پاکستان: در برقراری امنیت اقیانوس هند در کنار برادران ایرانی هستیم

به گزارش نماشو، همزمان با پهلوگیری ناوگروه نیروی دریایی پاکستان، فرمانده ناوگروه به مراه هیئتی از افسران با استاندار هرمزگان دیدار کرد.

فرمانده ناوگروه پاکستان: در برقراری امنیت اقیانوس هند در کنار برادران ایرانی هستیم

به گزارش خبرنگاران، فریدون همتی استاندار استان هرمزگان در این دیدار گفت: تعاملات و تبادل افکار و تجربه بین دو نیروی دریایی برادر و مسلمان ایران و پاکستان دستاوردهایی خوبی را برای هر دو کشور خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: کشور های مسلمان منطقه با همکاری یکدیگر قادر خواهند بود بدون احتیاج به نیروهای فرامنطقه ای امنیت منطقه را تامین نمایند.

استاندار هرمزگان با اشاره به حضور نیروهای بیگانه در منطقه گفت: حضور نیروهای فرامنطقه ای به منظور ایجاد تفرقه در میان کشورهای منطقه است که باید با نزدیکی و تعامل بیشتر این نقشه شوم را نابود کرد.

همتی با بیان اینکه امنیت دو کشور بدون همدلی و حضور یکدیگر برقرار نمی گردد خاطر نشان کرد: ما خود و پاکستان را از یکدیگر جدا نمی دانیم، به گونه ای که امنیت پاکستان امنیت ایران است و امنیت ایران امنیت پاکستان.

وی در ادامه گفت: ایران خانه امن همه مسلمانان جهان است و مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران خواهان موفقیت و سربلندی همه مسلمانان جهان است. دریادار محمد سالم فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان نیز در این دیدار گفت: مردم پاکستان ایران را کشور دوم خود می دانند و برای کشور ایران ارزش بسیار زیادی قائل هستند.

وی خاطر نشان کرد: در مورد امنیت اقیانوس هند در کنار برادران خود در ایران هستیم و در این زمینه نیروی دریایی پاکستان ایده ای را برای امنیت اقیانوس هند ارائه نموده که امیدواریم نیروی دریایی ایران با همکاری کردن با نیروی دریایی پاکستان باعث اجرای این طرح شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 710

به "فرمانده ناوگروه پاکستان: در برقراری امنیت اقیانوس هند در کنار برادران ایرانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ناوگروه پاکستان: در برقراری امنیت اقیانوس هند در کنار برادران ایرانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید