فردا آخرین مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی

به گزارش نماشو، مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: مهلت ثبت نام برای پرداخت وام قرض الحسنه شهریه به دانشجویان دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و علمی-کاربردی که تا 15 دی ماه تمدید شده بود، فردا انتها می یابد.

فردا آخرین مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی

به گزارش خبرنگاران، ذوالفقار یزدان مهر ضمن اعلام این خبر گفت: مهلت ثبت نام وام قرض الحسنه شهریه به دانشجویان دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و علمی-کاربردی فردا شنبه 15 دی ماه خاتمه می یابد.

وی اضافه نمود: در امسال مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار بابت وام شهریه دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و علمی-کاربردی در نظر گرفته شده است که این وام براساس تفاهم نامه ای که با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد شده به وسیله این بانک پرداخت می گردد.

رئیس صندوق رفاه توضیح داد: مبلغ این وام در هر نیم سال برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی 5 میلیون ریال(پانصد هزار تومان)، کارشناسی ارشد 11 میلیون و 500 هزار ریال(یک میلیون و 50 هزار تومان) و دوره دکتری 25 میلیون ریال(2 میلیون و 500 هزار تومان) است.

یزدان مهر ادامه داد: براساس تقویم صندوق رفاه دانشجویان، 30 آذرماه مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی به خاتمه می رسید اما با توجه به درخواست دانشگاهها برای تمدید زمان ثبت نام وام شهریه دانشجویی تا 15 دی ماه تمدید شد؛ دانشجویان می توانند برای دریافت وام به پرتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس bp.swf.ir و یا صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل درخواست خود مراجعه نمایند.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص بازپرداخت این وام گفت: بازپرداخت این وام پس از زمان فارغ التحصیلی دانشجو در اقساط 60 ماهه بوده و کارمزد آن 3 درصد است.

یزدان مهر در خاتمه بیان نمود: دانشجویان برای دریافت این وام ضروری است فقط یک بار به شعب بانک مراجعه نمایند و با تشکیل پرونده احتیاج به مراجعه مجدد در ترم های آتی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 699

به "فردا آخرین مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا آخرین مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید