فراهم شدن زمینه مذاکره با شرکت های خارجی در جزیره کیش

به گزارش نماشو، مدیرعامل منطقه آزاد کیش از فراهم شدن زمینه مذاکره با شرکت های خارجی در جزیره کیش اطلاع داد.

فراهم شدن زمینه مذاکره با شرکت های خارجی در جزیره کیش

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین مظفری در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش که غروب امروز (دوشنبه) افتتاح شد، با اشاره به شرایط فعلی کشور و چالش هایی که صنعت نفت با آن روبرو است، اظهار کرد: در این شرایط 140 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند که شرکت های قوی و توانمندی هستند.

وی با بیان اینکه در کیش این پتانسیل وجود دارد که شرکت های ایرانی با شرکت های خارجی تعامل و همکاری مشترک داشته باشند، اضافه کرد: این تعامل می تواند مقدمه ای برای عملیاتی کردن پروژه ها باشد.

مظفری با اشاره به فعالیت بورس انرژی گفت: بورس انرژی می تواند فرصتی را فراهم کند تا شرکت های بزرگ نفتی سهام خود را در بورس بین الملل عرضه نمایند. این اتفاق می تواند تحول خوبی را در این حوزه ایجاد کند و این بورس ان شاءالله در کیش راه اندازی خواهد شد. امیدوارم کیش به عنوان منطقه آزاد بتواند این بستر را فراهم کند زیرا زیرساخت ها به اندازه کافی در این منطقه مهیا است.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: شرکت های بسیاری هم در این منطقه حضور دارند که می توان امیدوار بود تعداد آنها افزایش یابد.

حمایت منطقه آزاد کیش از شرکت های دانش بنیان

وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای با معاونت علمی ریاست جمهوری در زمینه حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: بستر خوبی برای این شرکت ها نه تنها در منطقه آزاد بلکه در کل کشور وجود دارد و معاونت علمی ریاست جمهوری از این شرکت ها به اندازه کافی حمایت می نماید.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: برای شرکت هایی که کار خود را آغاز نموده اند ساختمان مناسبی را در بهترین منطقه کیش پیش بینی نموده ایم که این شرکت ها کار خود را آغاز نمایند.

امکان حضور شرکت های خارجی در کیش

وی در ادامه با اشاره حضور شرکت های خارجی در کیش گفت: ما از حضور شرکت های خارجی در کیش استقبال می کنیم و این امکان را برای آنها فراهم نموده ایم. بسیاری از شرکت های دولتی که مذاکراتی با شرکای خارجی خود دارند قرار ملاقات را در خارج از کشور مانند استانبول می گذاشتند. به همین دلیل در جلسه ای که هفته گذشته داشتیم تقریبا این هماهنگی انجام شد که در بخشنامه ای به شرکت های دولتی اعلام گردد که کانون بسیاری از این گفت وگوها در کیش باشد.

مظفری ادامه داد: تردد به کیش آسان و امکانات در آن فراهم است. تاکنون در این مورد غفلت شده و امیدواریم از این به بعد کیش به عنوان کانون این مذاکرات مشخص گردد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان اینکه همه ما می خواهیم به اقتصاد جهانی وصل شویم، گفت: مناطق آزاد و به ویژه جزیره کیش با توجه به امکاناتی که دارد می تواند به عنوان حلقه این اتصال باشد.

وی در خصوص آخرین سفر رئیس جمهور به جزیره کیش گفت: به ما دستور داده شده سالن اجلاسی را در کیش در حد سالن اجلاس سران تهران برای مذاکرات مقامات عالی رتبه کشورها فراهم کنیم و امیدوارم که برای دو سال و نیم آینده بتوانیم این امکان را تدارک ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 757

به "فراهم شدن زمینه مذاکره با شرکت های خارجی در جزیره کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم شدن زمینه مذاکره با شرکت های خارجی در جزیره کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید