ظرفیت میل 73 استفاده نمی گردد، مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، محسن احتشام چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برگزیده خراسان جنوبی بیان نمود: نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی جنبه علمی و کارشناسی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ظرفیت میل 73 استفاده نمی گردد، مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم تصمیماتی غیر موثر و غیر کارا در حوزه صادرات گرفته شده که از روح استراتژیک برخوردار نیست، گفت: مدیران حوزه اقتصادی باید تفکر استراتژیک داشته و مبنای تصمیم گیری هایشان مفاهیم استراتژیک باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با بیان این مطلب که فضای کسب و کار نشات گرفته از فضای کسب و کار بین المللی است، اضافه کرد: تصمیم گیری ها باید فعالان اقتصادی را از بحران های فضای کسب کار دور نموده و به سمت ایجاد اشتغال و هدف توسعه اقتصادی راهنمایی کند.

احتشام با اشاره به موانع پیش روی صادرنمایندگان استان بیان نمود: پیمان سپاری ارزی از جمله مسائل صادرنمایندگان بوده که از ابتدای سال مطرح است.

وی با بیان اینکه چالش های محیط کسب و کار به درستی تجزیه و تحلیل نشده است، اضافه کرد: باید چاره ای اندیشیده گردد که که فعالان اقتصادی را از چالش نجات داده و به سوی هدف توسعه اقتصادی راهنمایی کند.

قیمت پایه صادرات یکسان سازی گردد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند خواهان یکسان سازی قیمت پایه صادرات شد و اضافه کرد: در شرایط کنونی صادرنماینده ها سر درگم هستند و نمی دانند محصولات را با چه نرخی صادر نمایند.

احتشام با تاکید بر اینکه باید قیمت های پایه صادراتی بر اساس فروش واقعی صادرنماینده باشد، گفت: چگونگی برگشت ارز باید با توجه به محدودیت های موجود باشد.

وی اظهار کرد: همچنین بخش نامه صادراتی از تصمیم استراتژیک برخوردار نیست چراکه صادرنمایندگان را به هدف تحقق صادراتی نمی رساند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیر جند با بیان اینکه ممنوعیت صادراتی برخی از کالاها مانعی برای فراوری نمایندگان است، بیان نمود: خراسان جنوبی از محورهای و پیش رو در صادرات است و انتظار می رود موانع موجود در استان برطرف گردد.

وی با اشاره به غیر فعال بودن نمایندگی وزارت خارجه در بیرجند بیان نمود: فعالیت این نمایندگی نقش مستقیمی در توسعه صادرات داشته که خواهان فعال شدن آن هستیم.

ظرفیت میل 73 استفاده نمی گردد

احتشام با گلایه از عدم گمرک شدن بازارچه یزدان و میل 73 بیان نمود: این بازارچه ها می توانند مراودات و صادرات را تسهیل نمایند اما از ظرفیت میل 73 به خوبی استفاده نمی گردد.

وی با بیان اینکه عدم تفاهم نامه تجاری از دیگر مسائلی بوده که باید آنالیز گردد، اظهار کرد: همچنین ظرفیت قانونی مرزنشینان استفاده نمی گردد که باید در راستای ایجاد انگیزه برای ماندگاری آن ها در مرز، مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیر جند خواهان برقراری خرده فروشی در مرز شد و اضافه کرد: انتظار می رود هماهنگی بیشتری برای مدیریت پایانه میل 78 بین سازمان های متولی برقرار گردد.

وی با اشاره به فعالیت های اتاق بازرگانی بیرجند بیان نمود: این اتاق دارای 598 عضو بوده که از این تعداد 435 عضو حقیقی و 161 عضو حقوقی هستند.

احتشام برگزاری بیش از 15 جلسه شورای گفت و گو دولت با بخش خصوصی، برگزاری 40 سمینار برای آشنایی تجار با ظرفیت های استان، برگزاری دوره های آموزشی و برگزاری کمیسیون های غذایی، آب و کشاورزی را از جمله اقدامات صورت گرفته در اتاق بازرگانی بیرجند دانست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 656

به "ظرفیت میل 73 استفاده نمی گردد، مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت میل 73 استفاده نمی گردد، مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید