طلب 5 میلیارد تومانی ناشنوایان از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی!

به گزارش نماشو، با وجود این که در سال 96 بعد از مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قرار بر این بود سالیانه مبلغ 3 میلیارد تومان بودجه به وسیله این سازمان به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزرشی برای بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اختصاص داده گردد، متاسفانه به جز واریز 700میلیون تومان در سال گذشته، شرکت به تعهدات خود عمل نکرده است.

طلب 5 میلیارد تومانی ناشنوایان از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی!

به گزارش خبرنگاران، با توجه به قدمت 50 ساله مجموعه ورزشی ناشنوایان و امکان ریزش این مجموعه، طی نشستی که سال گذشته مصطفی کریمی رییس فدراسیون ناشنوایان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشت، مقرر شد برای بازسازی و بهسازی این مجموعه و جلوگیری از تخریب و ریزش آن، بازسازی این مجموعه جزو ردیف بودجه قرار بگیرد و هر ساله این سازمان بودجه ای به مبلغ سه میلیارد تومان جدا از بودجه ای که از سوی وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون به عنوان اعتبار سالانه تعلق می گیرد، به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور واریز گردد تا شرکت نسبت به بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اقدامات لازم را انجام دهد.

بعد از تصویب این ردیف بودجه در سازمان مدیریت، سال پیش بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان انجام شد و قرار بر این بود که تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی و خوابگاه این مجموعه ورزشی در سال 97 شروع گردد و سپس کار تعمیرات سالن آمفی تئاتر، ساختمان اداری و سالن غذاخوری این مجموعه نیز در دستور کار قرار بگیرد.

پیش از این مهران تیشه گران دبیر فدراسیون ناشنوایان به خبرنگاران گفته بود که اگر هر ساله مبلغ 3 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی واریز گردد، بازسازی کل مجموعه ورزشی تا خاتمه سال 98 به اتمام می رسد.

حسن سلگی سرپرست فدراسیون ناشنوایان در این باره به خبرنگاران، گفت: در سال گذشته بعد از مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان که قدمت 50 ساله دارد، سال گذشته شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تنها 700 میلیون تومان برای بازسازی این استادیوم به حساب فدراسیون ناشنوایان واریز نموده و از سال گذشته تا به الان هیچ مبلغ دیگری واریز نشده است. هر چند قرار بر این بود که بعد از مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سالیانه مبلغ 3 میلیارد تومان برای بازسازی این مجموعه که جزو ردیف بودجه نهاده شده بود به حساب شرکت توسعه واریز گردد تا شرکت نسبت به بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: در سال گذشته که بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان در دستور کار نهاده شد، قرار بر این بود که تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی و خوابگاه این مجموعه ورزشی نیز تابستان سال جاری شروع گردد که متاسفانه تا به امروز هیچ اعتباری از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای این منظور واریز نشده و به جز بازسازی استخر، تعمیرات دیگری انجام نشده و معلوم نیست پولهای ردیف بودجه ناشنوایان در کجا هزینه می گردد.

سرپرست فدراسیون ناشنوایان گفت: زمین چمن مصنوعی این مجموعه ورزشی شرایط نامناسبی دارد و اگر بازسازی آن به سرعت انجام نگردد، قادر به حفظ و نگهداری آن با شرایط کنونی نیستیم.

سلگی اظهار کرد: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برخلاف چیزی که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان مصوب شده بود به تعهدات خود عمل ننموده و ما با وجود مسائل اعتباری که برای انجام برنامه های اجرایی خود داریم، به خاطر جلوگیری از تخریب پیش از حد خوابگاه که مشکل گرمایشی داشت، مجبور شدیم 40 میلیون تومان از اعتبارات جاری خود هزینه کنیم. حتی رستوران مجموعه ورزشی ناشنوایان در شرایطی است که به دلیل نامناسب بودن سرویس بهداشتی آن چندین بار از سوی وزارت بهداشت خواهان پلمپ کردن رستوران بودند که سعی کردیم تا حدود 20 میلیون تومان دیگر هزینه کنیم تا مانع پلمپ شدن آن شویم.

وی افزود: بعضی از فضاهای این مجموعه ورزشی چون خیلی قدیمی است، امکان ریزش آنها زیاد است و فدراسیون نمی تواند از عهده هزینه های بازسازی برآید. حتی بعد از رفتن کریمی رییس فدراسیون چندین بار از هیات رییسه درخواست کردم که جلسه ای را برای رسیدگی به وضعیت مجموعه ورزشی برگزار کنیم که متاسفانه به جز یک بار، همکاری لازم را با من نداشتند.

همچنین شهریار هنرور مدیر طرح و برنامه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در خاتمه با رد این مساله که در سال 97 هیچ اعتباری ویژه ای به منظور بازسازی و بهسازی مجموع ورزشی ناشنوایان به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی واریز نشده است، گفت: در جریان چنین مصوبه ای نیستم و در سال 97 هیچ بودجه ای بالغ بر 3 میلیارد تومان که خاص بازسازی و تعمیرات مجموع ورزشی ناشنوایان باشد، از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی واریز نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 673

به "طلب 5 میلیارد تومانی ناشنوایان از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلب 5 میلیارد تومانی ناشنوایان از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید