صادرات نفت ایران به 1.3 میلیون بشکه رسید، رشد صادرات به رغم تحریم

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، علی رغم تحریم های ضدایرانی آمریکا، طبق داده های کشتی رانی و منابع صنعت نفت، با افزایش خرید نفت ایران به وسیله معافیت های داده شده، صادرات نفت ایران در ماه ژانویه بیش از حد انتظار بود و این افزایش در ماه جاری نیز برقرار بوده است.

صادرات نفت ایران به 1.3 میلیون بشکه رسید، رشد صادرات به رغم تحریم

داده های ریفینیتیو ایکون و یک منبع مطلع از شرکتی که صادرات ایران را ثبت می نماید، نشان می دهد که صادرات نفت ایران در ماه فوریه، به طور میانگین، 1.25 میلیون بشکه در روز بوده است. میزان صادرات در ماه ژانویه بین 1.1 تا 1.3 میلیون بشکه در روز بوده و از مقداری که قبلا پیش بینی شده بود، بیشتر است.

افزایش صادرات ایران تاثیری کاهشی بر قیمت ها خواهد داشت که این در مقابل تاثیر توافق کاهش فراوری اوپک که قیمت ها را تقویت نموده است، قرار گرفته است.

در همین زمینه یک منبع مطلع با اشاره به خاتمه تاریخ معافیت ها در ماه می، به رویترز گفت: ما معتقدیم در حال حاضر مشتریان ایران می خواهند قبل از این ضرب الاجل هرچه می توانند بیشتر خرید نمایند.

این درحالیست که بعضی تحلیل گران پیش بینی می کردند صادرات نفت ایران در ماه ژانویه و فوریه، پایین تر از 1 میلیون بشکه در روز باقی بماند.

داده های رفینیتیو نشان می دهد که همه کشورهای دریافت نماینده معافیت از تحریم آمریکا، شامل چین، هند، ژاپن و کره جنوبی، در ماه فوریه از ایران نفت وارد نموده اند.

در عین حال صادرات نفت ایران به شدت از سطح 2.5 میلیون بشکه در روز در ماه آوریل 2018، پایین تر آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 837

به "صادرات نفت ایران به 1.3 میلیون بشکه رسید، رشد صادرات به رغم تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ایران به 1.3 میلیون بشکه رسید، رشد صادرات به رغم تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید