شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری

به گزارش نماشو، معاون اقتصادی و اقتصاد شهرداری تهران در خصوص سرنوشت 200 خانه و خودرویی که در اختیار مدیران سابق است، توضیحاتی ارائه کرد.

شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری

به گزارش خبرنگاران، اواسط دی ماه جاری پیروز حناچی شهردار تهران در جلسه شورای معاونین و مشاوران، گفت چه معنایی دارد که شهرداری بزرگ ترین مجموعه حمل و نقل خودروی داخل سازمانی را داشته باشد یا 200 واحد مسکونی و خودروی سازمانی در اختیار افرادی باشد که چندین نسل از مدیریت و همکاری آنان در شهرداری می گذرد، اما همچنان در منازل مسکونی شهرداری ساکن هستند و از خودروهای شهرداری استفاده می نمایند که تمامی این موارد باید ساماندهی شوند.

هرچند بعد از مدتی تعدادی از مدیران سابق مدیریت شهری این سخنان شهردار تهران را رد کردند؛ اما معاون اقتصادی و اقتصاد شهرداری تهران از شناسایی املاک و خودروهایی اطلاع داد که همچنان دراختیار مدیران قبلی است.

زریر نگین تاجی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص خودرو و خانه های سازمانی شهرداری که همچنان در اختیار مدیران سابق است، گفت: همان روزی که دکتر حناچی در خصوص املاک و خودروهای متعلق به شهرداری که در اختیار مدیران سابق است، صحبت کرد ما آنالیز های لازم برای شناسایی این تجهیزات و افراد را شروع کردیم.

وی با بیان اینکه در حوزه املاک بیش از 2000 ملک داریم که در قالب های مختلف حق بهره برداری از آن در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار داده شده است، ادامه داد: لیست کامل این املاک و افرادی که املاک در اختیار آنهاست را با دقت در سازمان املاک و مستغلات شهرداری احصاء کردیم و وضعیت این املاک که چگونه و چرا در اختیار دیگران است، معین می باشد.

معاون اقتصادی و اقتصاد شهرداری تهران در خصوص خودروهای متعلق به شهرداری که در اختیار مدیران قبلی است نیز شرح داد و گفت: شهردار تهران در سخنان خود تاکید داشتند که 200 خودرو و ملک که بخش قابل توجهی از این آمارها متعلق به املاک در اختیار دیگران است و تعداد خودروهای سازمانی که همچنان در اختیار مدیران قبلی می باشد، ناچیز است اما لیست آن نیز آماده شده است و بزودی اقدامات لازم در این مورد انجام می گردد.

نگین تاجی در پاسخ به این سوال که چرا این املاک و خودورها از مدیران پس گرفته نشده است، اظهار کرد: این رویه ارائه خدمات در مدیریت سابق وجود داشته است و بعضا نیز قانونی نبوده است.

وی در خصوص انتها 2000 ملک شهرداری که حق بهره برداری از آن به افراد دیگر سپرده شده است، نیز گفت: شناسایی این املاک همچنان ادامه دارد و تاکنون 2000 ملک که حق بهره برداری از آنها به دیگران سپرده شده شناسایی نموده ایم که برای همه آنها نامه ارسال شده که براساس وضعیت ملک یا تخلیه نموده یا ملک را پس بدهند و یا اگر لازم باشد که ملک در اختیار افراد باقی بماند باید قیمت ها به روز باشد تا حقی از بیت المال تضعیف نگردد.

خبرنگار: مژگان انصاری/ دبیر: بهناز غفاری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 745

به "شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید