شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز

به گزارش نماشو، شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز با سه نطق پیش از دستور و آنالیز دو طرح و یک لایحه برگزار گردید.

شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز

به گزارش از ، در نطق های پیش از دستور شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز برضرورت راه اندازی شهر کتاب، تعدیل نیرو های شهرداری شیراز و جذب و نگهداشت کارشناسان حقوقی شهرداری تاکید شد.

علی ناصری با تاکید بر راه اندازی شهر کتاب در کنار کتابخانه مرکزی شیراز، از جمله اهداف شکل گیری شهر کتاب را فراوری و توزیع اطلاعات، و تقویت فرهنگ ملی اسلامی ذکر کرد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شیراز هم در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تعدیل یا خروج برخی از نیرو های غیر رسمی شهرداری شیراز گفت شورای پنجم با شعار حاکمیت قانون و شفافیت در امور شکل گرفت مقیمی ادامه داد هیچ کس مخالف قانومندی و موافق قانون گریزی نیست، و تبعات منفی روانی و فیزیکی حاصل از این اتفاق بر سلامت جسم و روان نیرو های تلاشگر شهرداری تاثیر می گذارد.

در ادامه این جلسه طرح اعضا کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورا در خصوص دستور العمل جذب و نگهداشت کارشناسان حقوقی شهرداری، پس از آنالیز ها و اظهار نظر مخالفین و موافقین با رای اکثریت اعضا با هدف تکمیل و آنالیز بیشتر، به کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی ارجاع شد.

این طرح با هدف آموزش و افزایش توان حرفه ای کارکنان اداره کل حقوقی شهرداری در صحن شورا ارائه شد.

لایحه شهرداری شیراز در خصوص نحوه محاسبه عوارض پروانه ساختمانی اراضی معوض 120 هکتار از پلاک ثبتی 13 بلوار حسینی الهاشمی در صحن علنی شورا آنالیز شد که این موضوع هم با هدف آنالیز بیشتر با رای اعضا به دو کمیسیون معماری و شهر سازی و برنامه و بودجه شورا ارجاع شد.

در ادامه، آنالیز طرح یک فوریتی و 14 ماده ای مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز در جلسه علنی امروز مطرح شد که ماده های 12، 13 و 14 آن تصویب شد.

پیشتر و در جلسه شصت و هشتم جلسه علنی شورای شهر 11 ماده این طرح هم رای آورده بود.

طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز به شفاف سازی، جلوگیری از بروز اقدامات فساد آور، جلوگیری از بکارگیری اقوام و خویشاوندان مدیران، خارج از ضوابط استخدامی کشور و مخالفت با دخالت اعضا شورا و مدیران شهرداری در امور پیمانکاری از اهداف ارائه این طرح است.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 715

به "شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید