شرایط پشت کنکور ماندن

به گزارش نماشو، سرهنگ تقوی درباره شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها توضیحاتی داد.

شرایط پشت کنکور ماندن

سرهنگ سید مهدی تقوی معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت وگو با خبرنگار ، درباره معافیت تحصیلی پشت کنکوری ها اظهار کرد: در این معافیت تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد و مشمول وظیفه نباید غیبت نمایند.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: فرد مشمول بعد از مقطع دانش آموزی که حداکثر تا سن 20 سالگی اجازه تحصیل دارد، یک سال فرجه معرفی به خدمت خواهد داشت.

سرهنگ تقوی اعلام کرد: اگر افراد در این یک سال در دانشگاه قبول شوند، می توانند از معافیت تحصیلی در مقطع خودشان استفاده نمایند.

وی اعلام کرد: بعضاً دانش آموزان، چون در حال تحصیل اند، نمی توانند در سال اول رتبه خوبی را کسب نمایند، احتیاج به شرکت در کنکور سال بعدی را هم دارند.

سرهنگ تقوی ادامه داد: چنانچه اعزام این دسته از افراد با اعلام نتایج کنکور همزمان باشد و مشمولان در مرحله اول اعلام نتایج پذیرفته شده باشند، می توانند در خواست تمدید برای شهریور یا مهرماه بدهند و سازمان با درخواست آنان در صورت احراز پذیرش موافقت می نماید.

لازم به ذکر است؛ درخواست تمدید این دسته از مشمولان سربازی بایستی با ارائه کارنامه کنکور به وسیله دفاتر پلیس +10 ثبت گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1115

به "شرایط پشت کنکور ماندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پشت کنکور ماندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید