سقوط شدید بازار فروش سونی

به گزارش نماشو، وب سایت Xperia Blog به تازگی اطلاعات جدیدی از فروش گوشی های هوشمند سونی در سه ماهه نخست سال 2019 ارائه نموده؛ آمارهایی که نشان می دهد این شرکت از حداقل پیش بینی های فروش نیز کمتر گوشی فروخته است.

سقوط شدید بازار فروش سونی

بگذارید به سال 2014 و روزهای خوب سونی موبایل بازگردیم؛ سالی که این شرکت 40 میلیون تلفن هوشمند فروخت اما آن روزها سپری شده و گزارش های منتشرشده از سال های اخیر وضعیت بد این شرکت در فروش موبایل را نشان می دهد، این شرکت بین ماه های مارس و ژوئن 2018 تنها 2 میلیون گوشی هوشمند فروخته و در ماه های منتهی به اکتبر 2018 فروش گوشی های هوشمند سونی به 1.6 میلیون دستگاه کاهش یافته است.

عرضه Xperia XZ3 و آغاز کریسمس در ماه های پایانی سال 2018 باعث افزایش فروش گوشی های هوشمند سونی شد، بااین حال آمار می گوید سونی تنها توانسته 1.8 میلیون دستگاه را به بازار عرضه کند و به فروش برساند.

اما سال جاری وضعیت سونی از سال قبل نیز بدتر شد و در طول سه ماه اول 2019 باوجود فراوری چند گوشی هوشمند جدید تنها تعداد 1.1 میلیون را به فروش رسانده است.

نکته موضوع تأسف آور برای این شرکت ضرری است که به دلیل کاهش فروش تلفن های هوشمند خود دیده است. سونی به علت از دست دادن بازار تلفن های هوشمند 97 میلیارد ین (869 میلیون دلار) ضرر نموده است. بااین حال، شرکت با تعدیل نیروهای خود و اقدامات دیگر امیدوار است که درنهایت هزینه های عملیاتی خود را تا 50 درصد کاهش دهد.

سونی پیش بینی نموده که تا مارس 2020 بتواند 5 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و کارشناسان مالی هشدار داده اند که باتوجه به وضعیت موجود احتمالا سال 2021 یا شاید حتی زودتر از آن سونی مجبور به تعطیلی بخش موبایل خود برای همواره گردد.

زومیت

منبع: انتخاب
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 967

به "سقوط شدید بازار فروش سونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط شدید بازار فروش سونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید