سخنرانی دوباره پامپئو در شورای امنیت علیه ایران بعد از ناکامی چند ماه پیش

به گزارش نماشو، وزیر خارجه آمریکا که چند ماه پیش در مجاب کردن شورای امنیت به اقدام علیه برنامه موشکی ایران ناکام مانده بود قصد دارد یکبار دیگر سه شنبه در این شورا درباره ایران صحبت کند.

سخنرانی دوباره پامپئو در شورای امنیت علیه ایران بعد از ناکامی چند ماه پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز سه شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد ادعاهای تکراری علیه ایران را تکرار کند.

منابعی در سازمان ملل به پایگاه خبری نشنال گفته اند پامپئو در جریان نشست شورای امنیت درباره چالش ها علیه صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه مسئله ایران را مطرح خواهد کرد.

یکی از اعضای اصلی شورای امنیت گفت: دانسته های ما حکایت از آن دارد که او می آید که درباره ایران صحبت کند.

هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل حضور پامپئو در جلسه شورای امنیت را تأیید نکرد، اما دانسته ها حکایت از آن دارد که او روز دوشنبه وارد نیویورک خواهد شد و بعد از ظهر فردا در جلسه شورای امنیت سخنرانی خواهد کرد.

در صورتی که پامپئو در این نشست شرکت کند، این نخستین حضور او در سازمان ملل بعد از اواخر ماه دسامبر خواهد بود. در جلسه آن زمان پامپئو در مجاب کردن اعضای شورا به اقدام علیه برنامه موشکی ایرن ناکام ماند.

دولت آمریکا بعد از آن جلسه، اقدامات تحریک آمیز خود علیه ایران را شدت بخشیده، اما کماکان موفقیتی در مقابله با ایران نداشته و دولت ترامپ به همین سبب به شدت مورد انتقاد محافل رسانه ای و کارشناسی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1118

به "سخنرانی دوباره پامپئو در شورای امنیت علیه ایران بعد از ناکامی چند ماه پیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی دوباره پامپئو در شورای امنیت علیه ایران بعد از ناکامی چند ماه پیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید