سازمان جوانان هلال احمر تقویت می گردد، ضرورت معرفی فعالیتهای جوانان

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، شهاب الدین صابونچی امشب در مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر که با حضور جوانان هلال احمر از 31 استان کشور در سالن همایش های هلال احمر یزد برگزار گردید، گفت: هر چند هلال احمر دستگاه و سازمان پولداری نیست اما از حضور جوانان پرانرژی و جوانی برخوردار است که خود سرمایه هایی ارزشمند به شمار می رود.

سازمان جوانان هلال احمر تقویت می گردد، ضرورت معرفی فعالیتهای جوانان

وی عنوان نمود: هلال احمر در صدد تقویت جوانان خود به عنوان سرمایه های اصلی این سازمان است زیرا با تحقق این امر است که می تواند به هدف اصلی خود که انجام فعالیت های بشردوستانه است، دست پیدا کند.

صابونچی اظهار داشت: هر کجا بخواهیم نام و برند هلال احمر را مطرح کنیم، مجری این نقش جوانان هستند بنابراین از اهمیت ویژه ای برای جمعیت هلال احمر برخوردارند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تاکید نمود: جوانان ما اگر به خودباوری برسند، به طور قطع می توانند معرف خوبی برای هلال احمر باشند بنابراین وظیفه داریم آنها در ابعاد مختلف تقویت و توانمند کنیم.

صابونچی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عموم مردم گمان می نمایند که ماموریت و فعالیت هلال احمر، امداد و نجات است، اضافه نمود: امداد و نجات نیز از مصادیق بشردوستی است اما این بخش به خاطر معرفی بیشتر، برای مردم شناخته شده است.

وی توضیح داد: جوانان نیز باید کوشش نمایند تا فعالیت های جوانان داوطلب را نیز به مردم و جامعه معرفی نمایند.

صابونچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد سن جوانانی که می توانند عضو سازمان جوانان هلال احمر باشند، گفت: شورای عالی هلال احمر این سن را تا 35 سال مشخص نموده اما واقعیت این است در این سازمان سن و سال مطرح نیست و آنچه مهم است، انرژی و انگیزه جوانی است.

به گزارش خبرنگاران، در بیست و نهمین دوره رقابت های رفاقت مهر در مجموع 600 نفر از جوانان هلال احمر از سراسر کشور حضور داشتند که نیمی از این تعداد را خواهران و نیمی دیگر را برادران تشکیل می دادند.

مسابقات ملی رفاقت مهر در بخش های اسکان اضطراری، حمل با تجهیزات، حمل بدون تجهیزات، CPR، ارزیابی معدوم، آتل بندی و باندا ژ برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 633

به "سازمان جوانان هلال احمر تقویت می گردد، ضرورت معرفی فعالیتهای جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جوانان هلال احمر تقویت می گردد، ضرورت معرفی فعالیتهای جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید