زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها

به گزارش نماشو، عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت که نتایج اولیه انتخابات دو ساعت پس از انتها رای گیری اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها

به گزارش ایسنا، حجت نظری پس از شرکت در پنجمین مرحله از انتخابات شورایاری ها در محله صادقیه در جمع خبرنگاران درباره فرآیند برگزاری انتخابات شورایاری ها اظهار کرد: خوشبختانه استقبال مردم از این انتخابات استقبال مطلوبی بوده و بر اساس گزارش های دریافتی و نیز مشاهداتی که در بازدید از چند شعبه داشتم استقبال مردم مناسب بوده است که پیش بینی می کنیم این استقبال تا قبل از اتمام رای گیری بیشتر نیز بشود.

رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد درباره مشارکت شهروندان اظهار کرد: نکته قابل توجه در این انتخابات حضور پررنگ زنان و جوانان بود که این نشان می دهد این قشر حساسیت بیشتری به سرنوشت و آینده محله خود دارند.

نظری از شرکت کنندگان در انتخابات خواست که حتما کد نامزدهای مورد نظر خود را ثبت کنند. چرا که هنگام حضور در شعب اخذ رای با توجه به الکترونیکی بودن این انتخابات رای گیری تنها با درج کد هر نامزد ممکن است. در پایان نیز قبل از تایید نهایی لیست اسامی را چک کرده و سپس رای خود را به صندوق بیندازند.

این عضو شورای شهر تهران درباره اینکه آیا احتمال تمدید زمان رای گیری وجود دارد یا خیر؟ به ایسنا گفت: برابر مقررات تا دو بار و تا ساعت 20 امکان تمدید زمان شرکت در انتخابات وجود دارد که پیش بینی می کنیم این مهلت تمدید بشود.

وی در مورد نظارت بر انتخابات نیز گفت: علاوه بر ناظرانی که پای صندوق ها مستقر هستند بازرسان نیز نسبت به گشت زنی و حضور در شعب اقدام کرده و اگر چنانچه تخلفی ثبت شود حتما با آن برخورد می شود. ضمن اینکه مردم می توانند گزارش تخلفات را به بازرسان و کنندگان مستقر در شعب اخذ رای ارائه کنند.

این عضو شورای شهر در مورد اینکه نتایج انتخابات چه زمانی اعلام خواهد شد گفت: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات طبق برنامه ریزی های اجرا شده تا حدود دو ساعت بعد از اتمام رای گیری امکان اعلام نتایج اولیه وجود دارد اما نتایج قطعی پس از بررسی اعتراضات احتمالی تایید و اعلام خواهد شد.

وی در پایان از شهروندان دعوت کرد که با مشارکت در فرآیند تصمیم سازی و توسعه محلی خود به افراد مورد اعتماد و معتمدین محلی رای دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1091

به "زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید