رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها ، تیمی با یک مربی! رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها

به گزارش نماشو، چند هفته ای می گردد که رضا پرکاس، به عنوان دستیار اول سرجیو به خاطر اختلاف هایی که با او داشت از کادرفنی رفته و صنعت نفت آبادان، یک سرمربی دارد بدون دستیار.

رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها ، تیمی با یک مربی! رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها

رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها

به گزارش خبرنگاران ،همان روزی که وارد فرودگاه آبادان شد و جز طرفداران هیچ یک از مسوولان باشگاه به استقبالش نیامده بودند، باید به آشفتگی اوضاع پی می برد. پائولو سرجیو اما یا زیادی امیدوار بود و یا جای دیگری برای رفتن نداشت. خیلی زود اما سرجیو با واقعیتی که در انتظارش بود روبرو شد. او هفته هاست که تنها و بدون دستیار و سرپرست کارش را در تیم پیش می برد. آن هم در شرایطی که نه بین بازیکنان شرایط خوبی حاکم است و نه کادر مدیریتی اوضاع قابل قبولی دارد. همه این ها و نتیجه نگرفتن صنعت نفت هم باعث شده که به جای حل مسائل اساسی باشگاه، زمزمه های تغییر سرمربی در آبادان بپیچد. سرجیو هم که این شرایط را دیده، بعد از انتها تعطیلی تمرینات بعد از بازی با استقلال، در تمرینات حاضر نشده تا احتمال رفتنش بیشتر از قبل قوت بگیرد.

اوضاع در آبادان اصلاً خوب نیست. چند هفته ای می گردد که رضا پرکاس، به عنوان دستیار اول سرجیو به خاطر اختلاف هایی که با او داشت از کادرفنی رفته و صنعت نفت آبادان، یک سرمربی دارد بدون دستیار. هیچ کس هم در باشگاه پیدا نمی گردد که به این اتفاق عجیب و بی سابقه واکنشی نشان دهد و تصمیمی برای تقویت کادرفنی بگیرد.

از همان ابتدا پائولو سرجیو، برونو ورسیمیو را به عنوان بدنساز به همراه خود به آبادان آورد و ترجیح می داد دستیار اولش را از میان مربیان ایرانی انتخاب کند که حداقل در شناخت بازیکنان و لیگ ایران یاری حالش باشد. رضا پرکاس، گزینه ای بود که باشگاه صنعت نفت آبادان برای دستیاری، پیش روی سرجیو گذاشت که همکاری آن ها هم خیلی طولانی نشد.

پرکاس اخلاق خاصی داشت و خیلی زود سرجیو را دچار این تصور کرد که باشگاه می خواهد از او به عنوان گزینه جانشینی برای سرمربی استفاده کند. به همین خاطر کم کم از پرکاس دور شد و سعی کرد کمتر او را در کارهایش دخالت بدهد. بیشتر تصمیم ها را خودش می گرفت و رفتارهایی که در آن مدت از خود بروز داد، در نهایت به رفتن پرکاس انجامید.

حالا فقط سرجیو مانده بود و کاظم فرحانی که به عنوان مربی دروازه بان های صنعت نفت آبادان فعالیت می کرد. از سوی دیگر برونو هم که از ابتدا بدنساز بود و جایی در میان دستیاران سرجیو نداشت. به خاطر همین بود که جدایی پرکاس کار را برای سرجیو سخت کرد.

سرجیو به تنهایی هنوز نتوانسته بعد از 14 هفته ترکیب ثابتی برای تیمش تعریف کند. تنها یک برد در 14 هفته از رقابت ها، آبادانی ها را به این نتیجه رسانده که او توانایی فنی لازم را برای راهنمایی صنعت نفت ندارد. تیمش خوب بازی نمی کند و طبیعتاً خوب هم نتیجه نمی گیرد.

مهم تر از مسائل فنی در آبادان اما توانایی سرمربی برای کنترل مسائل انضباطی و حواشی است. موضوعی که می تواند حتی مسائل فنی را هم تحت تأثیر خود قرار دهد. سرجیو از همان ابتدا هم در این زمینه چندان قوی نبود و این را می شد به حساب عدم شناختش از شرایط بازیکنان گذاشت. حالا اما کنترل مسائل انضباطی تیم به طور علنی دارد از دست سرمربی خارج می گردد.

رفتارهای ناشایست برخی بازیکنان در طول بازی که واکنش داوران را هم در پی داشته یکی از نمونه های بارز ناتوانی سرجیو در کنترل حواشی است. حالا دیگر بگذریم از کنترل ماجراهای کرار که بحثی جداگانه است و راهکارهای خود را دارد و ناآشنایی سرمربی پرتغالی به این راهکارها باعث شده که کرار باز هم ساز جدایی از صنعت نفت را کوک کند.

پیشینه صنعت نفت آبادان اما نشان می دهد که اتفاقات ناخوشایند درست زمانی در این تیم آغاز شده که کنترل حواشی از دست کادرفنی و کادر مدیریتی خارج شده است. یکی از ویژگی هایی که فراز کمالوند را با همه انتقاداتی که به او وارد می شد، همچنان محبوب طرفداران آبادانی قرار می داد هم اتفاقاً همین توانایی اش در مهار حواشی بود که به طور مستقیم روی نتیجه گیری تیم هم تأثیر می گذاشت.

سرجیو اما حالا که نه توانایی کنار آمدن با دستیار ایرانی را در خود می بیند و نه مقابله با حواشی، بعد از شکست مقابل استقلال با حاضر نشدن در تمرینات تیم، زمزمه هایی درباره احتمال تغییر سرمربی را در آبادان بر سر زبان ها انداخته است.

هرچند کادر مدیریتی اوضاعی به مراتب به هم ریخته تر از کادرفنی و تیم دارد اما گفته می گردد در همین به هم ریختگی ها هم گزینه های مختلفی برای جایگزینی سرمربی پرتغالی تیم مطرح شده و در دست آنالیز است.

بحث تغییر سرمربی و بی برنامگی های کادرفنی در صنعت نفت در شرایطی مطرح می گردد که تیم ها در حال برنامه ریزی برای حضور در نقل و انتقالات زمستانی و تقویت تیم خود برای نیم فصل دوم هستند. گرچه از مدتی پیش، خبرهایی درباره تصمیم سرمربی پرتغالی صنعت نفت برای کنار گذاشتن بازیکنانی چون بهنام برزای و جاناتان بالوتلی و چند بازیکن دیگر تیم به گوش می رسید اما با شرایطی که به تازگی در تیم به وجود آمده، معلوم نیست آیا او همچنان بر نظر قبلی خود می ماند و مهم تر اینکه اگر این بازیکنان جدا شوند، باشگاه می تواند بازیکنان مدنظر سرمربی را برای نیم فصل دوم جذب کند یا نه؟ چرا که باید پذیرفت با شرایط فعلی احتمال این وجود دارد که اوضاع برای صنعت نفت در نیم فصل دوم از این هم بدتر گردد و برای بقا بجنگد.

  1. 11
منبع: ایران ورزشی
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 622

به "رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها ، تیمی با یک مربی! رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها ، تیمی با یک مربی! رکورد بی سابقه در دست آبادانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید