رسوایی همکاری پلیس برلین با باندهای تبهکار عرب

به گزارش نماشو، سخنگوی انجمن فدرال پلیس های منتقد آلمان گفت: دست کم شش پلیس برلین با باندهای تبهکار عرب همکاری داشتند. پیشتر گزارش شده بود که این باندهای خانوادگی بعضی از اعضای خانواده را تشویق می نمایند که به استخدام پلیس درآیند.

رسوایی همکاری پلیس برلین با باندهای تبهکار عرب

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده حداقل شش افسر پلیس برلین همدست باندهای خانوادگی عرب در برلین بوده اند. توماس ووپسال، سخنگوی انجمن فدرال پلیس های منتقد گفته است که این شش پلیس آلمانی با باندهای مزبور ارتباط اطلاعاتی داشته اند. او گفته است حداقل شش و حداکثر 10 نفر از همکارانش در برلین، به این باندها اطلاعات می داده اند.

از قرار این نیروهای پلیس رابطه فامیلی با باندهای تبهکار عرب داشته اند. پیشتر گزارش شده بود که این باندها که همه اعضای یک فامیل هستند، جوانان خود را تشویق می نمایند تا به استخدام پلیس درآیند.

سخنگوی انجمن فدرال پلیس های منتقد گفته است که روابط خانوادگی برای این باندها مهمتر از حاکمیت قانون است. او در عین حال افزوده است افسرانی که به این باندها اطلاعات می داده اند، همواره به اطلاعات مهمی دسترسی نداشته اند.

او تأکید نموده است که آنها از تمام موارد عملیات پلیس برای جستجو یا دستگیری اعضای باندهای خانوادگی خبر نداشته اند.

توماس ووپسال که از 30 سال پیش افسر پلیس است از همکاران خود در برلین انتقاد نموده و گفته است که پلیس برلین نیازمند اصلاحات اساسی است. او گفته است که پلیس برلین بودجه بخش آموزش و انتخاب پرسنل را به شدت کاهش داده و بسیاری از کارآموزان فعلی آن با استانداردهای 20 یا 30 سال پیش اصلأ قبول نمی شدند.

آموزشگاه پلیس برلین از جمله به دلیل لغو مکرر کلاس های آموزشی و بی انضباطی کارآموزان خود بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

پلیس برلین تصمیم دارد با انجام اصلاحات گسترده این انتقادها را رفع کند و حضور خود را نیز در مناطقی از شهر برلین افزایش دهد که آمار جرم و جنایت در آن بالاست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 841

به "رسوایی همکاری پلیس برلین با باندهای تبهکار عرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی همکاری پلیس برلین با باندهای تبهکار عرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید