رسانه چینی:تحریم ایران فرصتی برای سرانجام سلطه دلار برجهان است

به گزارش نماشو، پکن- خبرنگاران- یک رسانه چینی در تحلیلی خاطر نشان کرد تحریم های سرسختانه آمریکا علیه ایران نشان داد که دنیا باید به سلطه دلار بر دنیا سرانجام داده و ارزهای دیگری را برای مبادلات میان کشورها در نظر بگیرد.

رسانه چینی:تحریم ایران فرصتی برای سرانجام سلطه دلار برجهان است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

تلویزیون سی جی تی ان چین روز چهارشنبه گزارش کرد دلیل محکم این مدعا خروج آمریکا از برجام است توافقی بین المللی که طرف های دیگر به آن پایبند بودند ولی واشنگتن یکجانبه از آن خارج شد.

این رسانه می افزاید که آمریکا همچنین از دیگر کشورهای دنیا خواسته است از خرید نفت ایران خودداری نمایند و تهدید نموده است در صورت تخلف از این درخواست، بانک ها و سازمان های ذی ربط آنها را نیز تحریم خواهد نمود.

این گزارش تاکید می نماید که در زمان حاضر باید به دنبال راه چاره هایی برای برون رفت از این شرایط بود شاید به دلیل اتکای کشورها به ارز دلار و وابستگی سامانه ها و بانک های آنها به موسسات اقتصادی و بانکی آمریکا کاهش اتکا به دلار در کوتاه مدت آسان نباشد، اما طبیعتا در درازمدت می توان به ارزهای دیگر مراجعه کرد و تبادلات تجاری با کشورهای طرف تحریم را ادامه داد.

این شبکه چینی خاطر نشان می نماید که تحریم های آمریکا دیگر برای هیچ کشوری مرز نمی شناسد و کل جامعه بین المللی را دچار مشکل نموده و باعث شده است تا مبادلات تجاری کشورها با یکدیگر دستخوش مسائل و چالش های زیادی گردد.

این رسانه تصریح می نماید اتکای دنیا به سامانه تک ارزی دیگر قابل قبول نیست بیش از یک دهه است که بعضی در کوشش هستند تا این وضعیت را تغییر دهند و بخصوص تحریم های ایران نشان داد که باید سامانه های ارزی متنوع تر گردد.

این گزارش ادامه می دهد که متاسفانه هنوز سامانه چند جانبه ارزی در دنیا شکل نگرفته است به همین دلیل یکباره نیز نمی توان آن را ایجاد کرد اما راه چاره اصلی برای کشورهایی که می خواهند با ایران معامله نمایند این است که از دلار فاصله بگیرند و به سمت ارزهای دیگر بروند و سیاست های واشنگتن را در منزوی سازی کشورهای طرف تحریم خنثی نمایند.

این رسانه افزوده است که اگر کشورها نتوانند دست به چنین اقدامی بزنند چالش هایی مانند تعاملات تجاری با کشورهای طرف تحریم مانند ایران سال های طولانی دامنگیر دنیا خواهد بود.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 957

به "رسانه چینی:تحریم ایران فرصتی برای سرانجام سلطه دلار برجهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه چینی:تحریم ایران فرصتی برای سرانجام سلطه دلار برجهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید