رتبه های برتر کنکور به عملکرد مدارس ارتباطی ندارد

به گزارش نماشو، سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اعمال سیاست اصلاحی برای کاهش تنوع مدارس اطلاع داد و گفت: طرح مدارس، مناطق، استان ها و دانش آموزان لازم التوجه را با توزیع ترجیحی بودجه در دستور کار داریم.

رتبه های برتر کنکور به عملکرد مدارس ارتباطی ندارد

به گزارش خبرنگاران، سید جواد حسینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره راهکارهای تحقق عدالت آموزشی و جاماندن دانش آموزان مدارس دولتی عادی از گردونه رقابت نفرات برتر کنکور سراسری 98 گفت: 107 مدرسه در کشور داریم که به 24 نوع مدرسه تقسیم می گردد.

وی اضافه نمود: یکی از مواردی که به سمت اصلاح آن حرکت می کنیم تنوع مدارس و کوشش برای کاهش آن است که هم اقدامی بهره ورانه است و هم عدالت آموزشی را در پی دارد و عملکرد تحصیلی را ارتقاء می دهد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تحلیل وضعیت مدارس از روی آمار رتبه های دهگانه اول کنکور در پنج رشته، تحلیل درستی نیست گفت: رتبه های اول کنکور به عملکرد مدارس و مدیران آموزش و پرورش ارتباطی ندارد بلکه به استعداد شخصی و کوشش خود دانش آموزان مربوط است. بیش از 20 سال است که یزد میانگین رتبه قبولی هایش در کنکور بالاتر و در صندلی اول است اما مثلا سال جاری دو دانش آموز در نفرات برتر داشت.

حسینی ادامه داد: اگر بخواهیم عملکرد مناطق را آنالیز کنیم باید به میانگین قبولی در کنکور توجه کنیم، هرچند همین شاخص هم تنها شاخص جدی و واقعی برای سنجش عملکرد تحصیلی مدارس نیست.

وی با بیان اینکه طرح مدارس، مناطق، استان ها و دانش آموزان لازم التوجه را با توزیع ترجیحی بودجه در دستور کار داریم گفت: به عنوان مثال بودجه دانش آموزان عشایری سه برابر دانش آموزان عادی است و باید مناطق لازم التوجه بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند. همچنین امکان دسترسی به بسترهای دیجیتالی آموزش باید فراهم گردد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: با وزیر ارتباطات تفاهم نامه ای در راستای هوشمندسازی مدارس بویژه در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت منعقد کردیم که می تواند در جهت عدالت آموزشی به ما یاری کند.

وی اضافه نمود: در مناطق شهری به ازای هر 100 دانش آموز، هفت کامپیوتر و در مناطق نابرخوردار نیم کامپیوتر وجود دارد. اخیرا کمیته ای برای شناسایی محرومترین مناطق و یاری به آنها تشکیل شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1114

به "رتبه های برتر کنکور به عملکرد مدارس ارتباطی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه های برتر کنکور به عملکرد مدارس ارتباطی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید