رئیس مجلس مؤسسان:ادای سوگند مادورو در دادگاه عالی برگزار می گردد

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دیوس دادو (Diosdado Cabello) رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا امروز یکشنبه با اشاره به مخالفت رئیس پارلمان در خصوص مراسم ادای سوگند دور دوم ریاست جمهوری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور خاطرنشان کرد: مادورو 10 ژانویه سال نو میلادی (20 دی ماه) سوگند خواهد خورد.

رئیس مجلس مؤسسان:ادای سوگند مادورو در دادگاه عالی برگزار می گردد

رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا در این خصوص گفت: پارلمان ونزوئلا مشروعیت خود را به دلیل بی احترامی به مجلس مؤسسان و دیگر نهادهای این کشور از دست داده است.

وی در ادامه توضیح داد: مادورو در دادگاه عالی کشور ادای سوگند می نماید، نه در پارلمان ونزوئلا.

این در حالیست که خوان گوآیدو (Juan Guaido) رئیس جدید پارلمان ونزوئلا در همسوئی آشکار با آمریکا دیروز شنبه مدعی شده بود: ما عدم مشروعیت نیکلاس مادورو را مورد تأکید قرار می دهیم. بر این اساس، از 10 ژانویه، وی غاصب ریاست جمهوری این کشور خواهد بود. پس از این تاریخ، پارلمان ونزوئلا تنها نماینده مشروع مردم این کشور خواهد بود.

گفتنی است، در پی صدور اعلامیه ای منطقه ای توسط گروه لیما (Lima Group) که از نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا می خواهد در روز دهم ژانویه از تکیه مجدد بر کرسی ریاست جمهوری این کشور خودداری کند، دولت جدید و چپ گرای مکزیک پیشتر با عدم حمایت از این اعلامیه از دولت های منطقه خواست تا از مداخله در امور داخلی ونزوئلا بپرهیزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 708

به "رئیس مجلس مؤسسان:ادای سوگند مادورو در دادگاه عالی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس مؤسسان:ادای سوگند مادورو در دادگاه عالی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید