دونده کنیایی برنده دوی مارتن بلگراد شد

به گزارش نماشو، بلگراد-خبرنگاران- عیساک کیپروپ روتو دونده کنیایی در رقابت های ماراتن مردان بلگراد با طی مسافت 42 کیلومتر 195 متر در زمان 2 ساعت و 16 دقیقه و 54 ثانیه به مقام نخست سی و دومین دوره این پیکارها دست یافت.

دونده کنیایی برنده دوی مارتن بلگراد شد

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، همچنین وینسنت کیپلاگاگ کیپتو از کشور کنیا با زمان 2 ساعت و 19 دقیقه و 29 ثانیه و بنسون کیموتایی چریوت دیگر هموطن وی در مسافت 42 کیلومتر به مقام های دوم و سوم دو ماراتن بلگراد دست یافتند.

در رده زنان نیز جودیت جپتون از کنیا مسافت 42 کیلومتر را در زمان 2 ساعت و 45 دقیقه و یک ثانیه دوید و مقام اول این مسابقه را از آن خود کرد.

سی و دومین دوره مسابقه بزرگ دو ماراتن بلگراد با شرکت حدود 8 هزار دونده با شعاربدو خرسند باش و به کسی یاری کن ساعت 10 صبح امروز (یکشنبه) در خیابان های پایتخت صربستان شروع شد.

در مسافت 21 کیلومتر در رده مردان جوش کیپروتا در زمان یک ساعت و 7 دقیقه و 12 ثانیه مقام اول و مبلان میتروویچ از صربستان در زمان یک ساعت و 8 دقیقه و 30 ثانیه مقام دوم و فیبا دونوس از سوئیس در زمان یک ساعت و 10 دقیقه و 23 ثانیه به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

در مسافت 21 کیلومتر در رده زنان ماتیا پارلو از کرواسی در زمان یک ساعت و 14 دقیقه و 33 ثانیه به مقام اول و کارولینا چروونو از کنیا در زمان یک ساعت و 15 دقیقه و 7 ثانیه و تئودورا سیموویچ از صربستان مقام های دوم و سوم را بدست آوردند.

مسابقات بین المللی دو ماراتن بلگراد از سال 1990 میلادی شروع شده است و از آن موقع هر ساله در پایتخت صربستان برگزار می گردد و در آن دونده هایی از تمامی کشورها شرکت می نمایند.

مسابقه بین المللی دو ماراتن سنتی بلگراد که بزرگترین رویداد ورزشی در صربستان است، هر سال با حضور هزاران ورزشکار داخلی و خارجی در رده های مختلف برگزار می گردد.

در این دوره از مسابقات در مسافت 42 کیلومتری بیش از یک هزار دونده و در مسافت 21 کیلومتری بیش از 6 هزار دونده به رقابت پرداختند.

در کنار دو ماراتن بلگراد، حدود 15 هزار نفر از شهروندان بلگرادی در سنین مختلف در یک اقدام ورزشی تحت عنوان دو رضایت بخش به مسافت پنج کیلومتر دویدند.

همچنین در بخشی از مسابقه بزرگ دو ماراتن بلگراد، مسابقه ای برگزار گردید که در آن زنان و مردان سالمند شرکت داشتند.

در سی و دومین دوره مسابقه دو ماراتن بلگراد نیز مانند سال های قبل بیش از 400 ورزشکار معلول با شعار ما هم به ورزش علاقه مند هستیم، شرکت داشتند.

بیش از 250 خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد ورزشی را از بلگراد برای سراسر دنیا پوشش خبری دادند.

تدابیر امنیتی شدیدی از سوی پلیس صربستان در تمامی جهت مسابقه به اجرا گذاشته شده بود.

اروپام**436**شبس *1859

منبع: ایرنا
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 941

به "دونده کنیایی برنده دوی مارتن بلگراد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونده کنیایی برنده دوی مارتن بلگراد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید