دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد

به گزارش نماشو، کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه مدعی شده که رئیس جمهور آمریکا مسئله ای با پوشیدن ماسک ندارد اما آن را تصمیم شخصی می داند.

دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل نماشو، در آمریکا کشمکش بر سر پوشیدن یا نپوشیدن ماسک توسط مقام های سیاسی برای پیشگیری از شیوع کرونا ادامه دارد و این مسئله به یکی از موضوعات تبلیغات انتخاباتی هم تبدیل شده است.

آغازگر این کشمکش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بوده که در انظار عمومی از پوشیدن ماسک خودداری نموده و گفته که هرگز این کار را انجام نخواهد داد.

کایله مک اینانی، سخنگوی کاخ سفید دوشنبه از این تصمیم ترامپ دفاع کرد و گفت که رئیس جمهور ترامپ معتقد است که تصمیم برای پوشیدن ماسک جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یک تصمیم شخصی است.

مک اینانی گفت: پوشیدن ماسک انتخاب هر فرد است. اینکه کسی تصمیم بگیرد ماسک بزند یا نه تصمیم خودش است. ترامپ مردم را تشویق می نماید هر تصمیمی که برای ایمنی شان بهترین است را بگیرند. ولی او به من گفت مسئله ای با ماسک ندارد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موضوع ماسک را به یک مسئله انتخاباتی تبدیل نموده و از آن برای حمله به ترامپ استفاده می نماید.

او روز یکشنبه گفت که در صورتی پیروزی در انتخابات ماه نوامبر پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را اجباری اعلام خواهد نمود.

جو بایدن گفت: نکته ای که باید بدانیم این است که پوشیدن ماسک تفاوت زیادی ایجاد می نماید. من اصرار خواهم کرد که همه در اماکن عمومی ماسک بزنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1944

به "دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید