درخواست وزارت کشور از پلیس برای همکاری در اجرای طرح LEZ در کل کشور

به گزارش نماشو، مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پلیس خواست تا برای اجرای طرح محدوده کاهش آلودگی هوا در شهرهای دیگر کشور همکاری نمایند.

درخواست وزارت کشور از پلیس برای همکاری در اجرای طرح LEZ در کل کشور

مرضیه حصاری در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه پیروز شدیم با همکاری پلیس LEZ را در تهران به خوبی اجرایی کنیم و نتایج خوبی نیز گرفتیم،اظهار کرد: از پلیس درخواست داریم که در اجرایLEZ(محدوده طرح کاهش) در شهرهای دیگر نیز همکاری کند زیرا چندین ماه دیگر هوا سرد می گردد و دوباره در شهرهای بزرگ با آلودگی هوا روبرو خواهیم شد البته رئیس پلیس راهور ناجا قول هایی در این زمینه به ما داده اند اما تا کنون نتایجی مشاهده نکردیم.

به گزارش خبرنگاران، منطقه کم انتشار آلایندگی ناحیه از شهر است که دسترسی بخشی از خودروها به دلایل زیست محیطی به آن ها محدود و ممنوع می گردد. این محدودیت می تواند دایم یا موقت، 24 ساعته یا برای بخشی از ساعات، برای تمام یا بخشی از خودروها بوده و محدوده کاهش می تواند از محله کوچکی از شهر تا کل شهر را در بر بگیرد. طرح کاهش به تدریج باعث حذف خودروهای آلاینده از شهر شده و در دراز مدت به کاهش آلودگی هوای شهر منجر می گردد. برنامه ریزی و مطالعات طرح کاهش از سال 1392 در تهران و با نگاهی به تجربیات پیروز جهان شروع شد. مصوبات متعددی در شورای ترافیک تهران و شورای عالی هماهنگی کلان شهرها در وزارت کشور و دولت برای طرح کاهش گذرانده شد. بر اساس این مصوبات، منطقه زوج و فرد فعلی به عنوان محدوده کاهش تهران معین شد و از مهرماه 1395 ورود خودروهای بدون معاینه فنی به این محدوده ممنوع و مشمول جریمه اعلام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1239

به "درخواست وزارت کشور از پلیس برای همکاری در اجرای طرح LEZ در کل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست وزارت کشور از پلیس برای همکاری در اجرای طرح LEZ در کل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید