دبیرکل AFC: زنان باید در ورزشگاه بازی های تیم ملی ایران را ببینند

به گزارش نماشو، جان ویندزور، دبیر کل AFC در مصاحبه با رویترز گفت: در رقابت های انتخابی جام جهانی که سال جاری در ایران برگزار می گردد زنان باید در ورزشگاه ها حضور داشته باشند.

دبیرکل AFC: زنان باید در ورزشگاه بازی های تیم ملی ایران را ببینند

به گزارش ورزش سه، جان ویندزور، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز درباره ممنوعیت حضور زنان در مسابقات فوتبال مردان در ایران گفت، سال جاری در جریان رقابت های انتخابی جام جهانی فوتبال مردان که در ایران برگزار خواهد شد زنان باید در ورزشگاه های این کشور به عنوان تماشاچی حضور داشته باشند.

بعد از آنکه سال گذشته در فینال لیگ قهرمانان آسیا چند صد زن ایرانی توانستند در ورزشگاه آزادی حاضر شده و بازی را از نزدیک تماشا نمایند AFC اظهار داشت در کوشش است تا فیفا راه حلی محبت آمیز پیدا کند که به زنان ایرانی اجازه دهد در بازی های آینده که در ایران برگزار خواهد شد نیز شرکت نمایند.

دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا اضافه نمود: همه باید حضور داشته باشند. فوتبال یک بازی فراگیر است. در ایران هم زنان فوتبال بازی می نمایند و هم مردان. پس همه باید بتوانند فوتبال تماشا نمایند. ما در نهایت به قوانین محلی احترام می گذاریم ولی در عین حال می خواهیم فوتبال را ترویج کنیم.

فیفا در ماه ژوئن طی نامه ای خطاب به فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرد این فدراسیون برنامه زمان بندی ای ارائه دهد که بر اساس آن زنان بتوانند برای تماشای مسابقات انتخابی جام جهانی که از روز پنجم سپتامبر آغاز خواهد شد بلیط خریداری نموده و در ورزشگاه ها حاضر شوند.

جان ویندزور از حضور زنان ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته قدردانی کرد ولی گفت وضعیت فعلی شامل چند سناریوی مختلف است.

دبیر کل AFC در این باره گفت: نگرانی این است که اگر این اقدام از فوتبال آغاز گردد ممکن است تاثیری موجی داشته باشد و دیگران را هم به درخواست امتیازات مشابه ترغیب کند. در حال حاضر خیلی چیزها روی میز است و ما واقعا نمی دانیم اوضاع در کدام جهت حرکت می نماید.

ویندزور تاکید نمود، فوتبال زنان در آسیا پتانسیل عظیمی برای پیشرفت دارد و تغییراتی که در کشوری محافظه کار مثل عربستان سعودی رخ داده می تواند به این پیشرفت یاری کند. عربستان سعودی سال گذشته به زنان اجازه داد برای تماشای مسابقات فوتبال در ورزشگاهها حاضر شوند.

دبیر کل AFC گفت: یک زن از عربستان سعودی به ریاست کمیته ای منصوب خواهد شد که بر توسعه فوتبال زنان نظارت خواهد داشت اما او از مطرح کردن نام گزینه مورد نظر AFC خودداری کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1178

به "دبیرکل AFC: زنان باید در ورزشگاه بازی های تیم ملی ایران را ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل AFC: زنان باید در ورزشگاه بازی های تیم ملی ایران را ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید