خبرنگاران مرگ خاموش 13 نفر در استان اردبیل

به گزارش نماشو، اردبیل - خبرنگاران - بر اساس آمارهای ارائه شده، پارسال 13 نفر بر اثر استنشاق گاز منواکسیدکربن در استان اردبیل جان باختند.

خبرنگاران مرگ خاموش 13 نفر در استان اردبیل

بر اساس اعلام روز چهارشنبه اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل ، از این تعداد هفت نفر زن و 6 نفر مرد هستند که قربانی مرگ خاموش شده اند.

بیشترین موارد گازگرفتگی در استان اردبیل به ترتیب مربوط به ماه های دی و اسفند می باشد.

پارسال تعداد فوت شدگان ناشی از خفگی با گاز در این استان نسبت به سال ماقبل آن 7.7 درصد کاهش داشت.

در این مدت همچنین مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در زنان نسبت به سال ماقبل آن 16.1 درصد افزایش و این میزان در مردان 18.1 درصد کاهش داشت.

مسدود شدن راه خروج گاز منواکسیدکربن در راستا دودکش به هر علت ، استفاده از دودکش های غیراستاندارد موسوم به آکاردئونی ، اتصال ناقص دودکش ها به بخاری و یا دهانه خروجی آن در دیوار ، استفاده از اجاق های بزرگ خوراک پزی که فاقد دودکش می باشند برای گرم شدن فضاهای سربسته ، استفاده از اجاق های گازی موسوم به پیک نیک ، قرار دادن آبگرمکن در فضای درون حمام ها و یا معیوب بودن آبگرمکن ها که سبب نشت گاز خطرناک منواکسیدکربن به درون فضای حمام ها می شود از علت های مهم وقوع حوادث گازگرفتگی است.

همچنین بعضی از مغازه داران و صاحبان دفاتر کار از بخاری های بدون دودکش و یا اجاق های خوراک پزی برای گرم کردن فضاهای سربسته مکان کار استفاده می کنند و تعدادی از این افراد نیز انتهای دودکش را درون سطل و تشت آب قرار می دهند و تصور می کنند این کار سبب رفع خطر گازگرفتگی می شود در حالی که به شدت خطرناک می باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1916

به "خبرنگاران مرگ خاموش 13 نفر در استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرگ خاموش 13 نفر در استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید