خبرنگاران ایران: مردم آمریکا از خروج ترامپ از برجام حمایت نمی نمایند

به گزارش نماشو، تهران- خبرنگاران- وزارت خارجه ایران بامداد شنبه با توجه به تاثیرات خروج ایالات متحده از توافق هسته ای اعلام نمود: مردم و جامعه آمریکا از اقدام ترامپ در خروج از برجام حمایت نمی نمایند.

خبرنگاران ایران: مردم آمریکا از خروج ترامپ از برجام حمایت نمی نمایند

وزارت امورخارجه ایران در صفحه توییتری با اشاره به چهار نظر سنجی مراکز اکونومیست، جی ستریت، اتحادیه روابط عمومی آمریکایی های ایرانی تبار و دانشگاه ویلیام اند مری که در سال 2008 تهیه شده است، نوشت: 2سال از خروج رژیم آمریکا از توافق هسته ای می گذرد، اما طبق نظرسنجی های سال اول خروج، مردم و جامعه آمریکا از اقدام ترامپ در خروج از برجام حمایت نمی نمایند.

وزارت امور خارجه ایران در ادامه می نویسد، ترامپ در جذب حمایت مردم آمریکا شکست خورده است.

براساس نظرسنجی ماه آگوست سال 2018 اکونومیست، 46 درصد از مردم عادی آمریکا با تصمیم ترامپ از خروج برجام مخالفت نموده بودند.

همچنین در نظرسنجی ماه اکتبر سال 2018 جی ستریت (یک گروه طرفداری ناسودبر لیبرال مستقر در آمریکا) ، 65 درصد از یهودیان آمریکا و در نظرسنجی اتحادیه روابط عمومی آمریکایی های ایرانی تبار در نوامبر سال 2018، 70 درصد از ایرانیان ساکن آمریکا و در نظرسنجی دسامبر سال 2018، دانشگاه ویلیام اند مری، 94 درصد از اساتید دانشگاهی آمریکا با خروج ترامپ از برجام مخالفت نموده اند.

به گزارش نماشو، دولت ترامپ اردیبشهت سال 97 به صورت یکجانبه از توافق هسته ای که با قدرت های دنیا آن را امضا نموده بودند، خارج شد. واشنگتن پس از خروج از برجام تحریم های غیرقانونی را نیز علیه ایران اعمال کرد.

تهران پس از درخواست های مکرر از کشورهای اروپایی برای پایبندی به تعهدات خود در برجام انتها اردیبهشت سال 98 و در سالروز خروج آمریکا از برجام اولین گام خود برای کاهش تعهدات در برجام برداشت.

ایران خاطرنشان کرد که در چندین مرحله تعهدات خود در توافق هسته ای را کاهش خواهد داد و هر زمان طرفین توافق به تعهدات خود عمل نمایند تهران نیز از گام های خود عقب نشینی می نماید.

دولت جمهوری اسلامی روز یکشنبه 15 دی سال گذشته (98) طی بیانیه ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را خاطرنشان کرد. طبق بیانیه دولت، ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1844

به "خبرنگاران ایران: مردم آمریکا از خروج ترامپ از برجام حمایت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایران: مردم آمریکا از خروج ترامپ از برجام حمایت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید