توزیع نهال رایگان در 120 بوستان شهر تهران

به گزارش نماشو، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از توزیع نهال رایگان در 120 بوستان فرامنطقه ای تهران همزمان با هفته درختکاری اطلاع داد.

توزیع نهال رایگان در 120 بوستان شهر تهران

به گزارش خبرنگاران، علیمحمد مختاری در مراسم ساماندهی و احیای درختان کنار خیابان ولیعصر گفت: امسال 200 هزار اصله درخت مثمر وغیر مثمر در منازل شهروندان کاشته شده است که بی تردید نقش به سزایی در تأمین سرانه فضای سبز شهروندان تهرانی دارد.

وی اضافه نمود: امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران سرانه فضای سبز شهروندان تهرانی در بخش درون شهری به 16.25 رسیده است و در بخش برون شهری نیز سرانه فضای سبز 24 متری داریم البته توزیع عادلانه سرانه فضای سبز در تهران را دنبال می کنیم.

محتاری ادامه داد: در حال حاضر در بعضی از مناطق همانند 7، 10، 17 و 18 با کمبود سرانه فضای سبز روبرو هستیم بنابراین کوشش می کنیم در این مناطق با خرید باغات و احیای آن ها سرانه فضای سبز این مناطق را افزایش دهیم همچنین احداث پارک های محله ای برای افزایش سرانه فضای سبز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضاهای سبز شهر تهران با اشاره به هرس 800 هزار اصله درخت در کمربند سبز شهر تهران در هفته درختکاری امسال گفت: این درختان در ارتفاع 1800 تا 2400 متر هرس خواهند شد و منابع آبی لازم برای آبیاری آن ها از محل پسآب های تصفیه شده است به شکلی که 2 میلیون متر مکعب از منابع آبی با همکاری آب وفاضلاب تأمین می گردد تا به این ترتیب با توجه به فرونشست های ایجاد شده از منابع آب های زیرزمینی کمتر استفاده کنیم.

وی در مورد تعداد درختانی که در هفته درختکاری امسال کاشته می شوند،اظهارکرد: 2 میلیون اصله در این هفته در تهران کاشته می گردد و هر روز با یک وزارتخانه مراسم غرس نهال خواهیم داشت همچنین در 120 بوستان فرامنطقه ای در هفته درخت کاری توزیع نهال رایگان انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 845

به "توزیع نهال رایگان در 120 بوستان شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع نهال رایگان در 120 بوستان شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید