توجه به خواسته های مردمی در انتخابات شورایاری

به گزارش نماشو، ابوذر چهل امیرانی-دبیر تحریریه:اعضای شورای اسلامی شهر تهران در روزهای اخیر شرایط لازم برای کاندیداتوری در انتخابات شورایاری محله ها را مورد آنالیز و بعضی از بندهای آن را اصلاح کردند.

توجه به خواسته های مردمی در انتخابات شورایاری

با اینکه زمان رسمی برای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری معین نشده و در اخبار غیررسمی صحبت از برگزاری انتخابات در خردادماه شده و عده ای دیگر شهریورماه را برای اجرای این رویداد بزرگ محلی پیشنهاد داده اند، در رسانه های دیگر از جمله تلویزیون اخباری در این خصوص شنیده نمی گردد. با این وجود تعداد زیادی از شورایاران فعلی محله ها و افراد علاقه مند به حضور در این تشکیلات مردمی، کوچک ترین اخبار را از منابع مختلف خبری جویا هستند و به نوعی می توان گفت تب انتخابات در محله ها داغ است. متأسفانه در دوره های گذشته انتقادهایی به نحوه برگزاری انتخابات، انتخاب محل های رأی گیری و... شد و ضروری است در این دوره توجه ویژه ای به همه موضوع ها و نظرات مردمی به خصوص سختگیری در تأیید صلاحیت کاندیداها انجام گردد. چنین اقداماتی باعث گزینش افراد اصلح و دلسوز، مشارکت حداکثری مردم به حضور در انتخابات و تعامل بیشتر نهادهای محلی با این افراد برای حل نیازهای شهری مردم خواهد شد. همچنین موارد مهم دیگری که خواسته شهروندان و اعضای شورایاری است، به اختصار به آنها اشاره می گردد.

  • استفاده از ناظران دلسوز و اشخاصی که به افراد، گروه ها یا محله ای خاص گرایش شخصی ندارند، می بایست مدنظر متولیان برگزاری انتخابات قرار گیرد و بهتر است این افراد در محله هایی به فعالیت بپردازند که ساکن آن محله نباشند. به این ترتیب نظارت بر فعالیت بخش های اجرا، نظارت و پشتیبانی با سهولت انجام می گردد.
  • از تجهیزات و ظرفیت های سراهای محله برای انتخابات سوء استفاده نگردد.
  • در تأیید صلاحیت کاندیداها به همه بندهای اساسنامه انتخابات شورایاری ها توجه کافی گردد و به شرط محل سکونت کاندیدا که از موارد مهم است، توجه ویژه ای گردد. فردی که ساکن محله نیست و با هر روشی تأیید صلاحیت و به عنوان شورایار انتخاب می گردد، احساس تعلقی به آن محله و ساکنانش ندارد.
  • در صورت عدم تأیید صلاحیت افراد، چرایی آن اعلام و از برخوردهای سلیقه ای و بدون سند خودداری گردد. همچنین مهلت معینی برای اعتراض و آنالیز مجدد صلاحیت ها مشخص گردد.
  • دقت لازم برای جانمایی و استقرار صندوق های رأی در محله ها انجام گردد؛ چراکه یکی از گلایه های مهم کاندیداهای دوره های گذشته، استقرار صندوق ها در محل هایی بود که شائبه اعمال نظر و دخالت ذینفعان را ایجاد نموده بود.
  • نظارت بر برگزاری انتخابات بادقت انجام و از افراد غیرمحلی استفاده گردد.
  • برای همه کاندیداها امکانات یکسانی برای تبلیغات ارائه و از ظرفیت مساجد برای بیان برنامه کاندیداها استفاده گردد.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1000

به "توجه به خواسته های مردمی در انتخابات شورایاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به خواسته های مردمی در انتخابات شورایاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید