توانمندی های روستائیان شهرستان گناوه ارائه شد

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، استاندار بوشهرکه روز پنجشنبه در دور سوم سفرهای شهرستانی خود با محوریت اشتغال روستایی به شهرستان گناوه سفر نموده است پس از افتتاح این نمایشگاه در بازدید از آن از نزدیک در جریان مسائل و مسائل غرفه داران نهاده شد و باآنها به مصاحبه پرداخت.

توانمندی های روستائیان شهرستان گناوه ارائه شد

عبدالکریم گراوند با اشاره به ظرفیت های بالای روستاهای استان بوشهر گفت: در سطح روستاها ظرفیت های خوبی برای اشتغال وجود دارد و حمایت از اشتغال به ویژه در بخش روستایی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: تسهیلات بسیار خوبی به بخش اشتغال روستایی استان بوشهر اختصاص یافته است و شاهد اجرای طرح ها و بهره برداری از برخی طرح ها هستیم.

محمدحسین داریونی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناوه بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های روستائیان شهرستان گناوه با بیش از 50 غرفه و بیشتردر بخش های صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و میراث فرهنگی امروز با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه اضافه کرد: این نمایشگاه در راستای اجرای شعار سال بامحوریت حمایت از کالای ایرانی و با هدف توسعه و یاری به اشتغال و استفاده از توانمندی روستاهای این شهرستان، شناسایی و معرفی واحدهای فراوریی روستایی به همشهریان و هموطنانی که به این شهرستان سفر می نمایند، اهمیت دادن به حوزه اشتغال در بخش روستایی، ایجاد علاقه و اشتیاق برای معرفی کالاهای فراوریی توسط فراوری نمایندگان و توسعه اشتغال در سطح شهرستان برپا شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناوه بیان نمود: محصولات ارائه شده در این نمایشگاه از فراوریات شهرستان وبیشتر شامل پوشاک، فرش، مواد غذایی، حصیر بافی و صنایع دستی، عرضه محصولات کشاورزی و تنظیم بازار می گردد که عمده آنان دستاوردهای بانوان روستایی این شهرستان است.

وی پیرامون نرخ کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه گفت: نرخ اجناس این نمایشگاه به دلیل عرضه مستیم از فراورینماینده روستایی به طور یقین نسبت به بازار مناسب تر است و در حوزه تنظیم بازار نیز کالاها به نرخ دولتی به همشهریان عرضه می گردد.

داریونی گفت: این نمایشگاه از هشتم تا 15 آبان ماه در محل سالن جمعیت هلال احمر گناوه برپا است و از همه علاقمندان و هموطنان برای بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل می آید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 599

به "توانمندی های روستائیان شهرستان گناوه ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانمندی های روستائیان شهرستان گناوه ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید