تمرین عادت به اندام ساختگی توسط واقعیت مجازی

به گزارش نماشو، افراد قطع عضوی که از اندام های مصنوعی (prosthetic) آرنج و دست استفاده می نمایند، می دانند که برای عادت کردن به این اندام های مصنوعی باید بسیار تمرین نمایند.

تمرین عادت به اندام ساختگی توسط واقعیت مجازی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مدگجت، خود این اندام های مصنوعی به تنهایی حسی را به کاربر منتقل نمی نمایند بنابراین مراکز توانبخشی ابزارهایی را به منظور انتقال حس به کاربر توسعه می دهند اما این ابزارها نیز بسیار خسته نماینده و یکنواخت هستند و در برخی موارد با اتصال به این اندامها سبب سنگین شدن آن می شوند.

اکنون شرکت روسی Attilan وابسته به مرکز توانبخشی Motorica، در حال توسعه روش هایی است تا به کاربر اجازه دهند در دنیای مجازی نیز از این پروتزها استفاده کند، هدف آنها از این کار این است که کاربر به پروتز خود عادت کند.

Attilan در حال توسعه بازی هایی مانند شلیک لیزر و کمان است و کاربر می تواند در همان حالتی که در حال راه رفتن در راهروها است، آن بازی را انجام دهد. هدف از طراحی تمام این بازی ها این است که به کاربر اطلاع دهند که پروتز متحرک آن چه قابلیت هایی دارد و در دنیای واقعی نیز می تواند همان کارها را با او انجام دهد. منظم بازی کردن چنین بازی هایی احتمالا سبب بهبود هماهنگی دست و چشم و دیگر مهارت های حرکتی عصبی بیمار خواهد شد.

اندام ساختگی، برسازه یا اندام مصنوعی سازه ای است که با بازسازی بخش هایی از بدن با روش برسازی یا اندام سازی یا اندام مصنوعی است. در واقع برسازی یا اندام سازی جایگزین بخش یا عضو یا اندام از دست رفته می گردد تا اندام یا عضو بتواند تمام یا بخشی از عملکرد از دست رفته را به دست آورد. از انواع پروتزها می توان به دندان مصنوعی، پای مصنوعی، دست مصنوعی و... اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 607

به "تمرین عادت به اندام ساختگی توسط واقعیت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین عادت به اندام ساختگی توسط واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید