کوشش دولت ترامپ برای جریمه سنگین هالک بانک به دلیل دور زدن تحریم ایران

به گزارش نماشو، دولت ترامپ درصدد آن است که هالک بانک (بانک خلق) ترکیه را به دلیل دور زدن تحریم های ایران به جریمه سنگین محکوم کند.

کوشش دولت ترامپ برای جریمه سنگین هالک بانک به دلیل دور زدن تحریم ایران

به گزارش به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت ترامپ درصدد آن است که هالک بانک (بانک خلق) ترکیه را به دلیل دور زدن تحریم های ایران به جریمه سنگین محکوم کند.

بر این اساس، دولت امریکا پس از آنکه هاک بانک باعث طولانی شدن فرایند دادرسی شده است، درخواست کرد این بانک جریمه سنگینی به دلیل هر روز فرایند دادرسی پرداخت کند.

براساس دادخواستی که در دادگاه منهتن تنظیم شده است، این بانک بزرگ ترکیه باید به دلیل آنچه بی احترامی به دادگاه خوانده شده، روزانه یک میلیون دلار جریمه پرداخت کند. همچنین هر هفته این جریمه دو برابر می گردد!

مقامات آمریکایی این جریمه را برای اعمال فشار به هالک بانک برای انتها دادن به اطاله دادرسی و به خاتمه رسیدن این پفراینده می دانند.

لازم به ذکر است دادستان ها هالک بانک ترکیه را متهم نموده اند به طور فراگیر در دور زدن تحریم های ایران دست داشته است. همچنین این بانک دسترسی تهران به نظام اقتصادی آمریکا را میسر نموده است.

متهم اصلی این پفراینده، رضا ضراب، تاجر ایرانی - ترکیه ای است که متهم به همدستی در دور زدن تحریم های آمریکاست. همچنین حمد هاکان آتیلا، یکی از مدیران پیشین هالک بانک از متهمان اصلی این پفراینده محسوب می گردد.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هر گونه اقدام علیه هالک بانک را حمله سیاسی به آنکارا خوانده بود. همچنین روسای هالک بانک اتهامات وارده آمریکا را رد نموده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1606

به "کوشش دولت ترامپ برای جریمه سنگین هالک بانک به دلیل دور زدن تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دولت ترامپ برای جریمه سنگین هالک بانک به دلیل دور زدن تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید