تشریح مأموریت آتش نشانان تهران در گمیشان

به گزارش نماشو، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گزارشی از اقدامات و عملیات اجرا شده ازسوی آتش نشانان تهران در سیل گلستان را تشریح کرد.

تشریح مأموریت آتش نشانان تهران در گمیشان

سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا درباره اقدامات اجرا شده در سیل گمیشان استان گلستان، اظهار کرد: در حال حاضر امدادرسانی ها در شهرستان های مختلف استان گلستان در حال اجرا است. آبگرفتگی در شهر گمیشان نیز که نگرانی هایی بابت آن وجود داشت، در حال فروکش کردن است و البته هنوز در بخش هایی از شهر خصوصاً بخش های شرقی شهر گمیشان آب گرفتگی قابل توجهی وجود دارد و دو کانال آب گمیشان همچنان پر است.

وی با بیان اینکه به دلیل ایجاد سیل بند در نقاط مختلف شهر از ورود دوباره جریان آب به داخل شهر جلوگیری شده است، گفت: آبی که در حال حاضر در سطح شهر وجود دارد همان آبی است که برای اولین بار وارد معابر شهر شد.

ملکی با اشاره به دلیل وجود آب گرفتگی در قسمت های شرقی شهر گمیشان گفت: در بعضی از مناطق شهر شاهدیم که با اختلاف یک کوچه، اختلاف سطح آب بسیار زیاد است که این موضوع ناشی از ساختار این شهر است که در بعضی مناطق مثل کاسه است و آب را در خود نگه داشته، به طوری که در مناطقی با فاصله دو خیابان آب 70 متر اختلاف سطح دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه مقدار آب قابل توجهی از این مناطق تخلیه شده است، گفت: پس از تخلیه آب، سطح آب در بعضی از مناطق گمیشان حدود نیم متر کاهش پیدا نموده است، اما در حال حاضر زمان انتها عملیات مشخص نیست و عملیات تیم اعزامی آتش نشانان تهرانی در این استان همچنان ادامه دارد.

وی درباره زمان انتها عملیات تخلیه آب نیز گفت: اگر بخواهیم با همین شیوه و پمپاژ، تخلیه آب انجام دهیم این زمان کم نخواهد بود، اما اگر بتوان تدابیر جدیدی اتخاذ کرد و معبرهای جدیدی ایجاد کرد تا انتقال آب آسان تر انجام گردد، قطعاً زمان تخلیه آب کاهش پیدا می نماید که این موضوع نیز موانع بسیاری دارد؛ چرا که همچنان آب خارج از شهر بیشتر از آب داخل شهر است و در صورت باز کردن معبر جدید ممکن است که آب به داخل شهر وارد گردد.

ملکی افزود: نیروهای دیگر ما نیز در نقاط دیگر در حال تخلیه آب هستند و اگر مدیریت مناسبی برای کنترل آب ورودی به شهر انجام گیرد، سرعت کار افزایش پیدا می نماید. در مقابل نیز اگر نتوان ورودی آب جدید به شهرها را مسدود کرد، ممکن است تخلیه آب زمان برد.

وی همچنین با اشاره اینکه پس از سیل گلستان همچنان آب در شهر جریان دارد و همین موضوع از به گل نشستن شهر جلوگیری نموده، گفت: در سیل استان لرستان بعد از مدتی جریان آب فروکش کرد، اما گل های به جای مانده از این سیل باعث شد تا در شهر گل و خاک بسیاری جمع گردد، اما در سیل استان گلستان همچنان آب جریان دارد و از نشست گل در مناطق جلوگیری می نماید.

ملکی ادامه داد: از روز دوم فروردین ماه تاکنون تیم های اعزامی از تهران با حدود 70 نفر از سازمان های مختلف تحت نظر شهرداری، که حدود 45 نفرشان را نیروهای آتش نشانی شامل می گردد، به همراه چندین دستگاه خودرو سبک و سنگین و حدود 40 دستگاه خودروهای سبک و سنگین مخصوص آبکش در محدوده گلستان مشغول به امدادرسانی هستند. همزمان نیز تیمی با حدود 26 پرسنل در استان لرستان مستقر هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 931

به "تشریح مأموریت آتش نشانان تهران در گمیشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح مأموریت آتش نشانان تهران در گمیشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید