تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا

به گزارش نماشو، آمریکا با استفاده از یک هواپیمای ویژه، ماموریت های جاسوسی علیه کره شمالی و تمرکز بر تحرکات نظامی این کشور را افزایش داده است.

تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه کره ای از پرواز هواپیمای تجسسی ویژه نیروی هوایی آمریکا به سمت مرز های کره شمالی و پایش تحرکات این کشور در زمینه فعالیت موشکی اطلاع داد.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه حانی چاپ کره جنوبی یک فروند هواپیمای جاسوسی ویژه آمریکا از نوع ایی - 85 جوینت با پرواز از منطقه کلانشهر سئول به سوی دریای چین شرقی به رصد تحرکات موشکی پیونگ یانگ مبادرت کرد.

این هواپیما که قادر به رصد دقیق فعالیت موشک های سطح به سطح کره شمالی، انتقال پرتابگر ها و دیگر ادوات موشکی این کشور و زیر دریایی هاست، اولین ماموریت خود را اوایل سال گذشته در شبه جزیره کره انجام داد.

به نوشته این نشریه، ماموریت این هواپیمای ویژه تجسسی نشانه شدت یافتن فعالیت های تجسسی آمریکا علیه کره شمالی پس از آخرین پرتاب های موشکی این کشور از یک زیر دریایی است که دوم اکتبر (10 مهر) صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، خبرگزاری رسمی کره شمالی هفته گذشته از آزمایش پیروز یک موشک بالستیک جدید که از زیردریایی پرتاب شد، اطلاع داد. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز به کسانی که در انجام این آزمایش موشکی مشارکت داشته اند تبریک گفت. (جزئیات بیشتر)

به نوشته وبگاه حانی، طبق اطلاعات موجود در سایت ردیابی هواپیما های نظامی این هواپیما ماموریت خود را در 11 اکتبر (آدینه 11 مهر) با پرواز از منطقه کلانشهر سئول به سمت دریای چین شرقی انجام داد. این هواپیمای مورد نظر یکی از دو فروند ایی- 85 بود که ایالات متحده در پنجم اکتبر (آدینه 19 مهر) در یک پایگاه هوایی در اوکیناوای ژاپن مستقر کرد.

این هواپیما مجهز به سامانه رصد و کنترل رادار حمله است و از نزدیک می تواند تحرک نیرو های نظامی کره شمالی و تجهیزات آن ها را از ارتفاع 9 تا 12 کیلومتری رصد کند.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند. کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیرو های آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ سرانجام ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1340

به "تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید رصد کره شمالی با ماموریت هواپیمای ویژه جاسوسی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید