تسلط انصارالله بر مواضعی در خاک عربستان

به گزارش نماشو، گروه انصارالله از تسلط خود بر 15 موقعیت در جنوب عربستان و همچنین از کشته شدن 14 سرباز سودانی در مرزهای این کشور اطلاع داد و تصاویری از موشک بالستیکی که با آن شهر بندری الدمام عربستان را هدف گرفته بود، منتشر کرد.

تسلط انصارالله بر مواضعی در خاک عربستان

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح وابسته به انصارالله یمن در کنفرانس خبری روز آدینه اظهار کرد: انصارالله طی سه روز اخیر بر 15 موقعیت متعلق به ارتش عربستان در جازان (جیزان) و نجران واقع در جنوب عربستان تسلط یافته است.

وی توضیح داد: پایگاه خمیس مشیط بالای 60 درصد تعطیل شده و فعالیت آن ضعیف شده است.

اما یک منبع رسمی در ائتلاف سعودی - اماراتی این اظهارات انصارالله را تکذیب نموده و مدعی شد، انصارالله هر روز متحمل خسارت ها و شکست ها در جبهه های مختلف درگیری می گردد.

این منبع مدعی شد، نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن اکنون در عمق ده ها کیلومتری صعده و حجه هستند.

سخنگوی ارتش وابسته به انصارالله در ادامه تصاویری از موشک برکان 3 را که با آن موقعیت نظامی مهمی در الدمام هدف گرفته شد، منتشر و تاکید نمود، این موشک ساخت داخل بوده و مهمترین سلاح های استراتژیک بازدارنده در چارچوب واکنش قانونی به تجاوز در حق ملت یمن است.

سریع به افزایش سطح موشک ها و پهپادهای موجود در نزد انصارالله اشاره نمود و گفت: این حجم از تسلیحات به ارتش ما اجازه می دهد در عمق خاک کشورهای دشمن چندین هدف را در آن واحد هدف قرار دهیم.

وی اعلام کرد: چهار عملیات موشکی علیه تجمعات ارتش سعودی و نیروهای ائتلاف عربی انجام گرفته و عملیات بعد از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری از داخل عربستان انجام گرفت.

سخنگوی ارتش یمن در جبهه داخلی نیز گفت، حمله ای که پادگان الجلاء در پایتخت موقت دولت مستعفی یمن در عدن واقع در جنوب یمن را هدف قرار داد، بعد از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری گروه هایی در عدن بود. این پادگان وابسته به نیروهای مورد حمایت امارات است.

سریع، عربستان به عدم احترام به تفاهمات مناطق امن در دو منطقه منبه و آل ثابت در شهرستان قطابر در مرزهای شمالی استان صعده در نزدیکی مرزهای سعودی متهم کرد.

وی اعلام کرد، نیروهای ائتلاف سعودی اماراتی 407 حمله به استان های مختلف یمن در ماه گذشته میلادی ترتیب دادند.

سخنگوی نظامی انصارالله در عین حال تاکید نمود: 14 سرباز سودانی در اثر حملات موشکی به تجمعات شان در مرزهای عربستان کشته شدند.

یحیی سریع اضافه کرد: این هدف گیری منجر به زخمی شدن 9 تن دیگر نیز شد.

به گفته یحیی سریع، حمله مذکور پادگان تازه تاسیس در روستای الطینه در غرب منطقه حیران در مقابل شهر جازان عربستان را هدف قرار داد. این عملیات نیز بعد از عملیات اطلاعاتی دقیق و با موشک های کاتیوشا وزلزال صورت گرفت. این درحالی است که نیروهای سودانی هنوز به این خبر واکنش نشان نداده اند. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1100

به "تسلط انصارالله بر مواضعی در خاک عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط انصارالله بر مواضعی در خاک عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید