ترامپ سران ارتش ونزوئلا را تهدید کرد

به گزارش نماشو، رئیس جمهور آمریکا دوشنبه گفت که به دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت در ونزوئلا است، اما همه گزینه ها محتمل هستند. او فرماندهان ارتش ونزوئلا را تهدید کرد.

ترامپ سران ارتش ونزوئلا را تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی عصر دوشنبه به وقت محلی گفت که به دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت در ونزوئلا است.

رئیس جمهور آمریکا گفت، با وجود این، همه گزینه ها احتمال دارد. او گفت: [در ونزوئلا] دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت هستیم، اما همه گزینه ها محتمل هستند.

ترامپ با بیان این ادعا که آمریکا به دنبال احیای دموکراسی در ونزوئلا است بار دیگر در اظهاراتی مداخله جویانه کوشش کرد ارتش این کشور را به نافمانی از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ترغیب کند.

او گفت: می خواهیم دموکراسی را در ونزوئلا احیا کنیم و معتقدیم که ارتش ونزوئلا و سران آن در این فرایند نقشی حیاتی به عهده دارند که باید ایفا نمایند.

رئیس دولت آمریکا در ادامه خطاب به سران ارتش ونزوئلا گفت: اگر این جهت را انتخاب کنید از فرصت رقم زدن آینده ای ایمن و شکوفا برای تمامی مردم ونزوئلا برخوردار هستید؛ یا اینکه می توانید جهت دوم را انتخاب کنید و به حمایت از مادورو ادامه دهید. اگر این جهت را انتخاب کنید، نه پناهگاه ایمنی خواهید یافت، نه راه سهلی برای خروج در پیش خواهید داشت و نه راه گریز پیش رویتان خواهد بود. همه چیز را می بازید.

رئیس جمهور آمریکا از سوسیالیسم انتقاد کرد. او گفت: سوسیالیسم وعده رفاه می دهد، اما فقر به بار می آورد؛ سوسیالیسم وعده وحدت می دهد، اما تنفر و تفرقه فراوری می نماید. سوسیالیسم از آینده ای بهتر سخن می گوید، اما همیشه به تاریک ترین فصل های تاریخ پس روی می نماید.

ترامپ همچنین گفت: سوسیالیسم یک ایدئولوژی غم انگیز و بی اعتبار است که ریشه در جهل کامل از تاریخ و طبیعت انسان دارد. به همین دلیل است که سوسیالیسم، همیشه بایستی به استبداد منجر گردد که می گردد. سوسیالیست ها از عشق به تفاوت دم می زنند، اما همیشه بر همسانی مطلق اصرار می ورزند. می دانیم که سوسیالیسم نه به دنبال عدالت، نه به دنبال برابری، نه به دنبال ارتقای فقرا بلکه تنها به دنبال یک چیز است: قدرت برای طبقه حاکم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد: هر چه قدرت بیشتر به دست می آورند، بیشتر طلب می نمایند. می خواهند کنترل بهداشت را به دست بگیرند، حمل و نقل و امور اقتصادی را قبضه نمایند و انرژی، آموزش و پرورش و همه چیز را اداره نمایند. آنها می خواهند قدرت مشخص اینکه چه کسی برنده می گردد و چه کسی بازنده، که باید بالا باشد و که پایین، چه درست است و چه غلط و حتی اینکه که باید زندگی کند و که بمیرد، در دستان خودشان باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد هیچ ایده ای از سوسیالیسم، غیردموکراتیک تر نیست. او مدعی شد سوسیالیسم تحت لوای پیشرفت شکل می گیرد اما در نهایت، فقط به فساد، بهره کشی و اضمحلال منجر می گردد.

ترامپ، در حالی که در اقدامی مداخله جویانه خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا را به رسمیت شناخته، ادعا کرد که کشورش پشتیبان دموکراسی در این کشور است. او در ادامه علیه کوبا هم موضع گرفت: همزمان با آنکه ایالات متحده از دموکراسی در ونزوئلا پشتیبانی می نماید، همبستگی خودمان را با مردم رنجدیده کوبا و نیکاراگوئه هم اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 821

به "ترامپ سران ارتش ونزوئلا را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ سران ارتش ونزوئلا را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید