ترامپ جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود خواسته است تا از مقامش استعفا دهد.

ترامپ جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد

در همین ارتباط نیز دونالد ترامپ در حساب کاربری خود توئیتر بیان کرد: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او احتیاج نیست. من و همین طور برخی از افراد دیگر در دولت با برخی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که صبح امروز تحویل من شد. از جان بابت خدماتش بسیار ممنونم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

اخراج جان بولتون در شرایطی صورت گرفته که پیش از این نیز بسیاری از منابع نزدیک به کاخ سفید از اختلاف نظرهای شدید ترامپ با مشاور امنیت ملی خود، بولتون خبر داده بودند.

چند ماه پیش از این نیز ترامپ با انتقاد از رویکرد بولتون گفته بود که اگر جلو بولتون را نمی گرفت، او تا کنون ما را وارد جنگی تمام عیار نموده بود.

از جان بولتون به عنوان یکی از تندروترین چهره های کاخ سفید یاد می شد که همیشه مخالفت های سرسختی در ارتباط با هرگونه مذاکره آمریکا با کره شمالی و حتی ایران دنبال می کرد و در حالی که ترامپ همچنان مذاکره با رهبر کره شمالی را پیگیری می نماید، بولتون از این مذاکرات دل خوشی نداشت.

از سوی دیگر از بولتون به عنوان معمار سیاست خارجی تهاجمی دولت ترامپ علیه دولت مادورو در ونزوئلا یاد می شد و گفته شده که سناریو معرفی خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا از سوی بولتون طراحی و دنبال شد، هرچند با بن بست در این رویکرد و ادامه کار دولت مرکزی مادورو در ونزوئلا، ترامپ بولتون را عامل بن بست در ونزوئلا می دانست.

با این حال روایت بولتون از اخراجش متفاوت از آن چیزی است که ترامپ گفته و بولتون در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام نموده است که دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

جان بولتون، سومین مشاور امنیت ملی ترامپ از زمان ورود او به کاخ سفید بود و حال ترامپ پیش از رسیدن به چهارمین سال فعالیت خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا مجبور به انتخاب چهارمین مشاور امنیت ملی خود است.

پیش از جان بولتون، مایکل تی. فلین و پس از او اچ آر مکمستر که هر دو از جمله فرماندهان نیروی زمینی آمریکا بودند، در دوره ترامپ مسئولیت مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برعهده داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1232

به "ترامپ جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید