ترامپ تکلیف یک وزیر را دیگر را تعیین می نماید

به گزارش نماشو، ایسنا نوشت: روزنامه واشنگتن پست آمریکا گزارش کرد: دونالد ترامپ تا چند روز دیگر قصد کنار گذاشتن کرستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی این کشور را دارد.

ترامپ تکلیف یک وزیر را دیگر را تعیین می نماید

پایگاه هیل، پنج مقام فعلی و سابق کاخ سفید به روزنامه واشنگتن پست گفتند: دونالد ترامپ در تدارک برای کنار گذاشتن نیلسن از سمتش در سریع ترین زمان ممکن است. همچنین گفته شده که جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید با رئیس جمهور بر سر این موضوع اختلاف پیدا نموده است و به دنبال حفظ نیلسن در سمتش است.

جان کلی در زمانی که خودش وزیر امنیت داخلی بود، نیلسن را به عنوان رئیس دفتر خود منصوب کرد و گزارش شده که چندین ماه است از عملکرد او در دولت دفاع می نماید. با این حال دونالد ترامپ از زمانی که نیلسن در این سمت منصوب شد، در صحبت های علنی و خصوصی او را مورد انتقاد قرار داده و در نشست های کابینه عمدتا به او حمله نموده و همچنین در گفت وگوهایش با دیگر مقام های کاخ سفید او را مورد تمسخر قرار داده است. در عین حال از برخی نزدیکان نیلسن گزارش شده که او در این سمت راضی نیست.

چند دستیار به واشنگتن پست گفتند که دونالد ترامپ به نظر نمی رسد که برخی ظرافت های مربوط به سیاست های مهاجرتی را درک کند و این باعث بروز اختلاف شدید بین نیلسن و ترامپ بویژه در زمانی که نیلسن چالش های ناشی از طرح های پیشنهادی ترامپ را گوشزد نموده، شده است.

در عین حال نیلسن از اینکه شنیده ترامپ از برخی از پیشنهادهای افراطی او نظیر مسدود کردن مرز مکزیک ناراضی است، خشمگین شده است. کنار گذاشتن نیلسن از این سمت جدیدترین مورد از سلسله ادامه دار کنار رفتن مقام های دولت ترامپ از سمت هایشان است که آخرین مورد آن ها مربوط به استعفای جف سشنز، دادستان کل آمریکا بنا به درخواست ترامپ در چند روز پیش است.

با این حال نیلسن تابستان سال جاری بعد از گزارش شدن سیاست تحمل صفر دولت و جدا کردن هزاران کودک مهاجر از والدینشان از مرزها مورد انتقاد نهاده شد. این در حالی است که نیلسن از این سیاست به صورت علنی دفاع کرد که این باعث خشم فعالان مهاجران و همچنین انتقاد قانون گذاران دموکرات شد.

این اظهارات وی سبب شد که برخی منتقدانش تقاضای استفعای فوری او را مطرح نمایند.

ترامپ بعدا با امضای یک فرمان اجرایی به این طرح سرانجام داد.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 514

به "ترامپ تکلیف یک وزیر را دیگر را تعیین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تکلیف یک وزیر را دیگر را تعیین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید