تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان

به گزارش نماشو، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان در گزارشی از دستاوردهای این سفر در حوزه گردشگری گلستان گفت: مهمترین دستاورد سفر رئیس جمهوری به استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تخصیص 910 میلیارد ریال به پروژه های این حوزه بوده است.

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: در این سفر برای پروژه موزه میراث روستایی گلستان 70 میلیارد ریال ردیف بودجه ای اخذ شده است.

او گفت: پروژه موزه میراث روستایی گلستان به عنوان بزرگترین مدل در کشور و دومین مدل بعد از موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی قرق شهرستان گرگان راه اندازی خواهد شد.

او با اشاره به این که عملیات اجرایی این پروژه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در مردادماه سال 1394 شروع شد، گفت: در طی این مدت اقدامات مختلفی چون گونه شناسی دست کم 30 نوع معماری در بیش از یکصد و چهل و دو روستا در سطح استان، مستند سازی واچینی 5 سازه روستایی، دوباره چینی یک سازه روستایی، برگزاری کارگاه آموزشی و تربیت نیروی انسانی مختص این پروژه، نقشه برداری 650 هکتار پارک جنگلی قرق، خرید بخشی از تجهیزات و خرید انشعاب برق با مجموع هزینه 13 میلیارد ریال صورت پذیرفته است.

کریمی با اشاره به این که پروژه موزه میراث روستایی گلستان در 10 فاز پیش بینی شده است، اضافه نمود: یکی از مزیت های این پروژه فراهم سازی شرایط کامل برای بازدید توسط علاقه مندان بعد از افتتاح و بهره برداری از فاز نخست آن است.

او اضافه نمود: در فاز نخست پروژه، طراحی و ساخت چهار مجموعه مسکونی، بنای قهوه خانه، بخش های خدماتی، ورودی های منتهی به موزه و داخلی، آبرسانی، برق رسانی،گازرسانی، پارکینگ، مخزن اشیاء و انبار مصالح پیش بینی شده است که با تخصیص اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور محترم از منابع ملی و استانی شاهد بهره برداری از این فاز پروژه، حداکثر تا دو سال آینده خواهیم بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان حماسه مردم گنبد و حضور آنها که علی رغم تمام مسائل در کنار دولت قرار گرفتند را قابل تقدیر دانست و گفت: مردم نشان دادند که گلستان در حوزه وحدت واقعاً الگویی در سطح ملی است.

در سفر اخیر کاروان تدبیر و امید به استان گلستان910 میلیارد ریال برای پروژه های حوزه اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری گلستان شامل 700 میلیارد ریال برای پروژه گردشگری آشوراده، 70 میلیارد ریال موزه میراث روستایی گلستان ، 70 میلیارد ریال جهت احداث موزه بزرگ گلستان در شهرستان گنبد و 70 میلیارد ریال نیز برای یاری به تکمیل نگهداری دیوار بزرگ گرگان ردیف بودجه ای اخذ شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1204

به "تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید