تحصیل 695 هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی کشور

به گزارش نماشو، معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی از تحصیل 695 هزار دانشجو در مراکز مختلف این دانشگاه در سطح کشور اطلاع داد.

تحصیل 695 هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی کشور

به گزارش خبرنگاران، محسن محمدزاده در حاشیه بازدید از نخستین دوره آزمون های متمرکز دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان قم در جمع خبرنگاران با ذکر این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهم ترین مراکز مهارتی است گفت: این دانشگاه به دنبال آن است که با استفاده از علوم مهارتی زمینه فعالیت دانشجویان را در مراکز و بازارکار بیشتر کند.

وی اضافه نمود: یکی از خلاءهای جدی نظام آموزشی و آموزش عالی کشور آن بوده است که نیروهای فعال کشور پس از تحصیل نمی توانستند از مدرک تحصیلی خود برای ایجاد یک کسب و کار مهارتی استفاده نمایند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامعه علمی کاربردی کشور اعلام کرد: کشور ما نیازمند توسعه صنعت و بازار کار است و در این زمینه جوانان تحصیل نموده در رشته های مهارتی می توانند کشور را در رسیدن به این هدف کمک نمایند.

وی گفت: دانشگاه جامع علمی-کاربردی دارای 600 مرکز آموزشی و 695 هزار دانشجو است، هم اینک 32 هزار درس توسط 32 هزار مدرس در سطح کشور برگزار می گردد.

محمد زاده با اشاره به کوشش این دانشگاه برای برگزاری طرح امتحانات متمرکز در مراکز دانشگاه علمی-کاربردی اعلام کرد: نظارت بر نحوه تدریس اساتید به دانشجویان و کنترل کیفی مدیران و مدرسین یکی از راه های کنترل کیفی دانشگاه بود؛ همچنین اجرای آزمون های متمرکز در کشور نیز یکی از فعالیت های کیفی سازی این دانشگاه است که نخستین دوره این آزمون در استان البرز در ترم گذشته انجام شد.

وی از برگزاری آزمون متمرکز در شش مرکز استانی از جمله قم اطلاع داد و گفت: پس از برگزاری پیروز این طرح از ترم آینده کل مراکز علمی-کاربردی کشور امتحانات متمرکز را در 15 واحد برگزار خواهند کرد.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور گفت: امروزه مراکز مختلفی اقدام به تأسیس دانشگاه علمی-کاربردی نموده اند که با توجه به مصوبه شورای اداری مقرر شده است که از شهریور سال جاری تنها مراکز عمومی غیر دولتی و یا خصوصی مراکز علمی-کاربردی را اداره نمایند و از این به بعد مراکز دولتی نمی توانند در این بخش فعالیت داشته باشند.

وی در مورد وضعیت رشته ها و دانشجویان مراکز علمی - کاربردی مراکز دولتی اظهار کرد: دانشجویان این مراکز از ترم آینده در مراکز عمومی و خصوصی به تحصیل مشغول خواهند شد.

محمدزاده در انتها گفت: با توجه به هدف کلی این دانشگاه که ارتقای وضعیت شغلی و پیوند بین علم و بازار کار است قطعاً نظارت کافی را روی فعالیت مراکز وواحدهای عمومی و خصوصی خواهیم داشت و این آنالیز و نظارت به شکل مستمر ادامه خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1042

به "تحصیل 695 هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل 695 هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید