بیمه شده با چه شرایطی می تواند والدینش را تحت تکفل قرار دهد؟

یکی از گروه هایی که می توانند تحت تکفل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند، والدین بیمه شدگان هستند که بنا به شرایطی به تبع آنها از خدمات این سازمان برخوردار می شوند.

بیمه شده با چه شرایطی می تواند والدینش را تحت تکفل قرار دهد؟

بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، برای تحت پوشش قرار دریافت والدین و برخورداری آنها از خدمات این سازمان، باید سن پدر 60سال تمام و مادر 55 سال تمام باشد.

به غیر از شرایط سنی، تامین معاش پدر و مادر به عهده بیمه شده باشد و از هیچ سازمانی مستمری دریافت نکنند یا به تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده 91 این قانون از کارافتاده باشند.

همچنین، در زمان ارائه تقاضای کفالت برای والدین، آنها بیمه شده سازمان تامین اجتماعی نباشند.

بر اساس قانون، والدین بیمه شده برای تحت پوشش قرار دریافت، مشمول سایر صندوق های بیمه و بازنشستگی از نظر پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی یا دریافت حقوق و مستمری نباشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 28 آذر 1398 شناسه مطلب: 1392

به "بیمه شده با چه شرایطی می تواند والدینش را تحت تکفل قرار دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه شده با چه شرایطی می تواند والدینش را تحت تکفل قرار دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید