بازگشت آزادکار اخراجی آذربایجان به جدول مسابقات!

به گزارش نماشو، به گزارش خبرنگاران، روز گذشته در حین برگزاری رقابت های دو وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی دنیا و گزینشی المپیک که در شهر نورسلطان در جریان است، مصاف مدعیان وزن 65 کیلوگرم روسیه و جمهوری آذربایجان به جنجال کشیده شد و در نهایت آزادکار آذربایجانی را به دلیل اعتراض و درگیری لفظی با داوران دیسکالیفه و از جدول رقابتها حذف کردند. اما امروز همین آزادکار بار دیگر روز تشک رفت و به مبارزاتش در گروه بازنده ها ادامه داد!

بازگشت آزادکار اخراجی آذربایجان به جدول مسابقات!

روز گذشته در دیدار حاجی علی یف آذربایجانی و گاجی مراد رشیداف روس در حالی که کشتی گیر روسیه تا ثانیه های انتهای با نتیجه 3 بر 2 پیش بود، علی یف با اجرای فن صاحب امتیاز شد که پس از اعتراض مربیان روس و بازبینی فیلم توسط داوران، نه تنها علی اف امتیازی نگرفت بلکه یک امتیاز هم از دست داد و شکست خورد.

همین اتفاق باعث شد آزادکار آذربایجانی با اعتراضات شدید بر روی تشک مسابقه به رأی داوران واکنش نشان دهد و ضمن دست ندادن با داور وسط در حرکتی غیر ورزشی اشیائی را نیز به وسط تشک پرتاب کرد. این مساله در نهایت به دریافت کارت قرمز و اخراج منتهی شد تا اینکه ماموران امنیتی سالن برای بیرون بردن کشتی گیر معترض آذربایجانی اقدام کردند.

نکته قابل توجه در این رقابت اینکه هم روس ها از نفوذ خود بهره لازم را بردند و کشتی گیرشان پیروز مسابقه شد و هم آذربایجانی ها که آزادکارشان بر اساس قانون باید دیسکالیفه و جریمه می شد و از قدرت پشت پرده استفاده کردند و حاجی علی اف را به جدول رقابتها بازگرداندند. علی اف با توجه به فینالیست شدن کشتی گیر روس به گروه شانس مجدد رسید و امروز برای رسیدن به مدال برنز باید به ترتیب با نمایندگان مصر، ژاپن، بحربن و لهستان کشتی بگیرد.

چندی پیش و در جریان رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی سال 2019 دنیا در وزن 51 کیلوگرم علی قلی زادگان برای کسب مدال برنز دنیا در دیدار رده بندی برابر میکیتا آبراموف از اوکراین به روی تشک رفت و در انتها در حالی که 5 بر 3 شکست خورده بود به علت دست ندادن با مربی حریف دیسکالیفه و 10 امتیاز پنجمی او گرفته شد. بدین ترتیب به دلیل آنچه اعتراض نابجا خوانده شد و 10 امتیاز ایران برای کسب عنوان عنوان قهرمانی از دست رفت تا ایران بعد از روسیه دوم گردد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1255

به "بازگشت آزادکار اخراجی آذربایجان به جدول مسابقات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت آزادکار اخراجی آذربایجان به جدول مسابقات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید