بازدید قائم مقام وزیر آموزش وپرورش از حوزه های اجرای امتحانات نهایی خردادماه

به گزارش نماشو، در بازدید قائم مقام وزیر آموزش وپرورش از حوزه های اجرای امتحانات نهایی خردادماه، روند اجرای این امتحانات از جمله روند تکثیر، صورت جلسه امتحانات، چگونگی حضوروغیاب دانش آموزان، مسائل دانش آموزان کند نویس، سالن برگزاری امتحانات مورد آنالیز نهاده شد.

بازدید قائم مقام وزیر آموزش وپرورش از حوزه های اجرای امتحانات نهایی خردادماه

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام معاونت اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، امیرعلی نعمت الهی به همراه سرپرست اداره کل ارزیابی و عملکرد با حضور در دو حوزه اجرای امتحانی نهایی دبیرستان پسرانه شهید بهشتی و هنرستان دخترانه فیروزکوهی در منطقه 11تهران ضمن قدردانی از زحمات و کوشش عوامل اجرایی امتحانات اظهار کرد: با شیوه جدیدی که سال جاری مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وپرورش برای ارسال سؤالات امتحانات نهایی در نظر گرفته است، امکان تخلف بسیار کمتر شده است و تاکنون هیچ گزارشی از تخلف در امتحانات نداشته ایم.

در ادامه نعمت الهی از بخش تکثیر سؤالات حوزه های امتحانی بازدید کرد و روند کار را با مدیران حوزه مورد آنالیز قرار داد و چالش های موجود را پیگیری کرد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش، آمار کل دانش آموزان پایه دوازدهم و پیش دانشگاهی شرکت نماینده در امتحانات نهایی را 678 هزار و408 نفر اعلام و اظهار کرد: این دانش آموزان در 4 هزار و 273 حوزه اجرایی در سطح کشور در امتحانات نهایی شرکت می نمایند.

نعمت الهی توضیح داد: از این تعداد 66 هزار و392 دانش آموز در 254 حوزه اجرایی مستقر در شهر تهران در امتحانات نهایی شرکت می نمایند.

وی اضافه نمود: در خارج از کشور نیز 828 دانش آموز پایه داوزدهم و پیش دانشگاهی در 63 حوزه اجرایی در امتحانات نهایی حضور دارند.

در این بازدید عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران اظهار کرد: تیم های فنی برای پشتیبانی حوزه های امتحان نهایی پیش بینی شده اند که در صورت بروز مشکل برای برطرف آن حاضر خواهند شد و یا حوزه های امتحانات نهایی می توانند با هماهنگی از مدارس همجوار سؤالات را دریافت نمایند.

صورت جلسه امتحانات، چگونگی حضور و غیاب دانش آموزان، مسائل دانش آموزان کند نویس، سالن برگزاری امتحانات از دیگر مواردی بود که قائم مقام وزیر آموزش وپرورش در این بازدید مورد آنالیز قرار داد.

در ادامه این بازدید زهرا مظفر - سرپرست اداره کل ارزیابی و آنالیز عملکرد وزارت آموزش وپرورش ضمن حضور در حوزه اجرای امتحان نهایی دبیرستان پسرانه فرهنگ منطقه 2 شهر تهران با اشاره به اهمیت حفظ روحیه دانش آموزان و جلوگیری از هرگونه عوامل اضطراب زا توضیح داد: الصاق تصویر دانش آموزان روی جایگاه امتحان و کارت ورود به جلسه، ضریب امنیت امتحانات را بالا می برد.

مظفر در حوزه تصحیح امتحانات نهایی منطقه 2 شهر تهران نیز حضور یافت و از عوامل حوزه و مصححان قدردانی کرد که با وجود شرایط سخت این مسئولیت را پذیرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: namasho.com شناسه مطلب: 1020

به "بازدید قائم مقام وزیر آموزش وپرورش از حوزه های اجرای امتحانات نهایی خردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید قائم مقام وزیر آموزش وپرورش از حوزه های اجرای امتحانات نهایی خردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید